gif wycofuje leki
Fot. pixabay.com
Autor Klaudia Gaicka - 18 Czerwca 2020

GIF wycofał leki, które stosują tysiące Polaków. Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie ich w domu

GIF, czyli Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał nie jeden, ale aż dwa popularne polskie leki. Nierozważne zażycie może skutkować utratą zdrowia lub nawet życia. Eksperci alarmują, aby zwrócić lek do aptek, ponieważ może się to skończyć tragicznie.

GIF, czyli Główny Inspektorat Farmaceutyczny każdego dnia przeprowadza badania leków dostępnych na aptecznych półkach. Zajmuje się nie tylko weryfikacją obietnic producenta, co do działania, ale również dokładnie sprawdzają składy leków.

Osoby bezobjawowe nie zarażają? Profesor Simon obala teorię WHOOsoby bezobjawowe nie zarażają? Profesor Simon obala teorię WHOCzytaj dalej

GIF wycofuje z aptek dwa popularne leki, zażycie ich zawartości może nawet zabić

GIF zdecydował o wycofaniu dwóch partii zupełnie różnych leków. Powodem jest zmieszanie się ich zawartości. Chodzi dokładnie o dwie partie leków: Furosemidum Polfarmex (Furosemidum), tabletki 40 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie; Nasen (Zolpidemi tartras), tabletki powlekane 10 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie.

Jak podaje Poradnikzdrowie.pl, w opakowaniach Furosemidum Polfarmex znaleziono blistry preparatu Nasen, a w opakowaniach Furosemidum Polfarmex znaleziono blistry leku Nasen.

Eksperci ostrzegają, że przypadkowe zażycia niewłaściwego leku mogą się zakończyć utratą zdrowia i życia. Jeżeli posiadasz któryś z leków, w pierwszej kolejności sprawdź, czy jest to któraś z wymienionych serii. Jeśli tak, zweryfikuj blistry w środku i zwróć lek do apteki, w której go zakupiłeś.

Dzisiaj grzeje: 1. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

2. Prezydent podpisał ustawę, wybrani kierowcy mają kolejny obowiązek. Albo zamontujesz w aucie nowy system, albo czeka kara

Pomimo nietypowości sytuacji, niestety nie jest ona całkowicie odosobniona. Warto zwracać uwagę na komunikaty Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Zarówno on, jak i podobna instytucja, jaką jest Główny Inspektorat Sanitarny, stoi na straży naszego zdrowia i broni nas przed próbami oszustw producentów. Akurat w tym wypadku raczej o oszustwo nie chodzi, ale w innych bywa równie. Tak czy inaczej, dobrze jest obserwować komunikaty nadawane przez obie instytucje.

Zdarza się, że produkty zagrażają nie tylko zdrowiu, ale i życiu konsumenta. Niestety nie posiadamy w domach odpowiedniej aparatury, aby móc wszystko samemu zbadać, jednak całe szczęście są instytucje, które zrobią to za nas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Krychowiak o wspólnym biznesie z Lewandowskim. Piłkarz złożył publiczną deklarację

Następny artykuł