Pilna decyzja o wycofaniu skażonego leku na terenie całej Polski. Jeśli masz go w domu, natychmiast się go pozbądź

GIF wycofuje lek
fot. unsplash.com/Tbel Abuseridze
Autor Natalia Niewczas31.08.2020

GIF, czyli Główny Inspektorat Farmaceutyczny, powiadomił pacjentów o zaistniałym, potencjalnym zagrożeniu dla zdrowia. Na mocy pilnej decyzji instytucji z obrotu wycofano dwie serie popularnego leku przeciwbólowego. Jego zażycie może być dla pacjenta niebezpieczne.

GIF zdecydował - na terenie całego kraju z obrotu zostaje wycofany lek Oxydolor 40mg. Medykament zawiera oksykodon, silną substancję o działaniu przeciwbólowym. Powodem podjęcia pilnej decyzji jest niedopuszczalna wada w jakości produktu.

Nastolatek z płucami jak staruszek. Choroba zniszczyła jego życieNastolatek z płucami jak staruszek. Choroba zniszczyła jego życieCzytaj dalej

GIF pilnie wycofuje lek z obiegu

Decyzją GIF z obiegu zostaje wycofany Oxydolor (Oxycodoni hydrochloridum), 40 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Wycofaniu podlegają dokładnie dwie serie medykamentu. Oxydolor to farmaceutyk o silnym działaniu przeciwbólowym, w Polsce dostępny jest jedynie na receptę. W swoim składzie zawiera między innymi chlorowodorek oksydonu (substancja czynna) czy lecytynę sojową.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, za przyczynę wycofania leku GIF podaje jakościową wadę substancji czynnej. W związku z powyższym z obiegu na terenie całego kraju wycofano dwie, następujące serie leku: 9F119A (z terminem ważności 30/06/2024) oraz 9F119B (termin ważności bez zmian: 30/06/2024).

Możliwe niebezpieczeństwo wynikające z jakościowej wady produktu potwierdził system Rapid Alert. Dzięki podejmowanych w jego ramach działaniach organów urzędowej kontroli możliwe jest zapobieganie zagrożeniom wynikających ze spożycia potencjalnie problematycznej żywności czy paszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Polowanie kontrolerów trwa, mogą zapukać i do ciebie. Wiemy już kogo czekają wysokie kary po 735 zł

Oxydolor to lek wydawany wyłącznie na receptę obejmującą leki narkotyczne, jest sprzedawany w postaci tabletek. Dzięki oddziaływaniu na receptory zarówno mózgu, jak i rdzenia kręgowego lek wykazuje długo utrzymujące się działanie znieczulające. Wszystkie osoby posiadające opakowania farmaceutyku z wyżej wymienionych serii powinny bezzwłocznie zaprzestać zażywania medykamentu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. W kolejnej szkole nie będzie dziś rozpoczęcia roku. Decyzje zapadają nagle
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł