Ginekolog w swojej pracy spotyka się z szokującymi sytuacjami
pixabay.com/orzalaga
Autor Barbara Bujar - 15 Sierpnia 2020

Wstrząsające wyznania z gabinetu ginekologa. Niektóre zdarzenia z przechodzą ludzkie pojęcie

Ginekolog to jeden z ważniejszych specjalistów, do którego udaje się każda kobieta. Lekarze o takiej specjalizacji powinni charakteryzować się wyrozumiałością, delikatnością i zrozumieniem. Czasem jednak nawet oni nie potrafią wyjść ze zdumienia. O szokujących sytuacjach i niecodziennych przypadkach postanowili opowiedzieć polscy ginekolodzy. Cały zbiór ich zwierzeń znaleźć można w książce "Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów" autorstwa Izy Komendołowicz.

Ginekolog to jeden z najbardziej zaufanych specjalistów. Kobiety często konsultują z nim delikatne i często wstydliwe tematy. Choć preferencje pacjentek są bardzo zróznicowane, każda z nich oczekuje od swojego lekarza wyrozumiałości i zrozumienia. Niestety, czasem wizyty nie spełniają wymogów kobiet, które niezadowolone potrafią złożyć skargę albo wystawić brutalną opinię w internecie. Okazuje się, że na nieprzyjemności w gabinetach nie są narażone tylko one. Wielu specjalistów opowiedziało o tym, z czym spotkało się podczas wizyt.

Łukasz Szumowski wyjawił, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą. Czy niepokojący scenariusz może się spełnić?Łukasz Szumowski wyjawił, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą. Czy niepokojący scenariusz może się spełnić?Czytaj dalej

Szokujące sytuacje, z którymi spotkał się ginekolog. Polscy lekarze wyjawili prawdę

Jak donosi portal Popularne, zwierzenia polskich lekarzy specjalistów zostały zapisane w książce Izy Komendołowicz "Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów". Autorka zebrała je razem, by pokazać czytelnikom, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami gabinetów ginekologicznych. Niektóre z nich wprawiają w osłupienie.

Jedna z sytuacji, którą Komendołowicz pozwoliła sobie opisać swojej książce, dotyczy znanej aktorskiej pary, która przyszła do szpitala z niecodziennym problemem. Pacjentka w nieodpowiedzialny sposób poważnie sobie zaszkodziła. Opowiedział o niej Piotr, ginekolog z jednej ze śląskich placówek powiatowych.

- Przez jakiś czas miałem dyżury w pogotowiu. Kiedyś, o trzeciej, czwartej nad ranem, otwierają się drzwi, patrzę nikogo nie ma. Mówię do pielęgniarki: „Niech pani zobaczy, co się dzieje”. Ona wygląda i krzyczy przerażona: „O Jezu, leżą na podłodze!”. Ludzie z pierwszych stron gazet: znana aktorka i równie znany aktor. On prosi: „Panie doktorze, niech pan jej to wyjmie. To ja jej wsadziłem”. I wyciągnąłem z pochwy kieliszek do wódki - cytat czytamy na portalu.

Okazuje się, że w pochwie pacjentki można znaleźć coś więcej niż kieliszek. Marek, specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, miał do czynienia z jeszcze dziwniejszym przypadkiem.

- (…) Zdarzają się też inne historie. Na przykład pacjentka z cebulą włożoną do pochwy. Mąż jej włożył na siłę, bo się źle zachowywała w domu. Trafiają się pacjentki, którym trzeba wyjąć z pochwy prezerwatywę albo utknięte tampony. Różne rzeczy można znaleźć w pochwie - mówił.

Szokujące sytuacje dotyczą czasem nie tylko pacjentek. W jednej z opowieści główną rolę odegrała matka chorej kobiety, która zgłosiła się do placówki z ostrym stanem zapalnym. Przypadek został przedstawiony przez ginekolog Izabelę Falkowską ze Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

- Izba przyjęć. Ostry stan zapalny u pacjentki, młodej dziewczyny. Razem z nią jest jej matka. Szybka decyzja, wypisanie recepty, po czym tekst mamusi: „Czy mógłby pan przepisać jeszcze jedno opakowanie, bo mamy tego samego partnera seksualnego? - opowiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka

Podobnych wydarzeń zanotowano jeszcze wiele. Wśród nich znalazło się wspomnienie Doroty, pracującej jako ginekolog w szpitalu powiatowym. Ją z kolei mocno zdziwiły preferencje męża pacjentki, o których usłyszała podczas wizyty.

- W gabinecie. Pacjentka z silnymi upławami. Smród okropny. Musiałam otworzyć okna. Delikatnie ją pytam: „Nie przeszkadza pani ten zapach?”. A ona: „Trochę przeszkadza, ale mąż tak lubi" - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusa
  2. Emerytura Teresy Lipowskiej okazuje się naprawdę zasmucająca. Przepracowała dekady, nie może odpocząć
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Kasia Cichopek kręci swoją zgrabną nóżką. Przebojowe nagranie zamieściła na TikToku

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł