ginekolog protest
pixabay.com/orzalaga
Autor Natalia Niewczas - 27 Października 2020

Śląscy ginekolodzy dołączają do protestów kobiet. "Nie wolno nam robić z kobiet trumien"

Polski lekarz ginekolog inicjatorem listu poparcia dla strajkujących kobiet. Wiadomo, że przyłączą się do niego inni specjaliści. Lekarze nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego unieważniającego wykonanie aborcji eugenicznej.

Lekarz ginekolog zamierza okazać poparcie strajkującym kobietom. Profesor Krzysztof Nowosielski zainicjował sporządzenie listu poparcia. Potwierdziły to słowa dr Macieja Jędrzejko. Dr Jędrzejko jest zdania, że pierwszy odzew środowiska medycznego jest naprawdę duży.

Bill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 rokuBill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 rokuCzytaj dalej

Polski ginekolog inicjatorem listu poparcia

Dr Maciej Jędrzejko, z zawodu również ginekolog, przyłącza się do inicjatywy profesora Krzysztofa Nowosielskiego. Jest kolejnym lekarzem, który, podobnie jak strajkujące kobiety, nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego.

Jak podaje portal onet.pl, specjalista chorób kobiecych dr Maciej Jędrzejko jest zdania, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego kryminalizuje zarówno pracę ginekologów, jak i same kobiety. W rozmowie z portalem onet.pl lekarz opisuje swój punkt widzenia.

- Taki płód najczęściej nie jest w stanie się sam urodzić, wymaga rozcięcia brzucha ciężarnej i wyjęcia go. Nie widzę żadnego powodu, by okaleczać kobiety bez sensu. Co innego, gdy musimy wykonać cięcie cesarskie dla ratowania życia - dziecka lub matki. Nie widzę, żadnego powodu, by kobieta musiał poświęcać swoje ciało dla trupa. Nie wolno nam robić z kobiet trumien - mówi ginekolog.

Ginekolog zwraca także uwagę na prawdopodobne wystąpienie rozmaitych skutków ubocznych związanych z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich wymienia rozwój podziemia aborcyjnego czy wzrost liczby nielegalnie wykonywanych zabiegów.

- Aborcje powinny być przeprowadzane wyłącznie w szpitalach, w pełnej jawności. Nie wolno z lekarzy czynić kryminalistów, spychać ich do podziemia - wyjaśnia swoje stanowisko dr Maciej Jędrzejko.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programu
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Chciał zrobić test na COVID. Usłyszał bulwersującą odpowiedźChciał zrobić test na COVID. Usłyszał bulwersującą odpowiedźCzytaj dalej

Jednocześnie ginekolog jest zdania, że, podobnie jak alkoholizm, narkomania czy prostytucyja, aborcja to problem natury społecznej, który wymaga głębokich rozwiązań systemowych. Sądzi, że wprowadzanie zakazów i nakazów w takiej sytuacji nic nie da.

- Nie mówię o aborcji na życzenie - to jest osobny, szeroki problem ekonomiczno-społeczny, który wymaga oddzielnych analiz i systemowych rozwiązań - tego problemu lekarze nie rozwiążą - podkreśla ginekolog.


Ginekolog podkreśla, że nadrzędnym celem przyświecającym każdemu lekarzowi, każdej pielęgniarce, ratownikowi medycznemu oraz innym przedstawicielom środowiska medycznego jest walka o ludzkie zdrowie i życie.

Prof. Gut ostrzega. Za kilka dni liczba osób diagnozowanych może wzrosnąć kilkukrotnieProf. Gut ostrzega. Za kilka dni liczba osób diagnozowanych może wzrosnąć kilkukrotnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątków
  2. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Władze załamują ręce. Olbrzymi wzrost chęci rezygnacji z kościoła katolickiego w Polsce. Za granicą Polski kraje są laickie
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł