GIS podjął pilną decyzję. Dwa produkty tej samej marki wycofane z obrotu, zostały skażone

GIS wycofuje skażone produkty
pixabay.com/ccipeggy
Autor Barbara Bujar01.12.2020

GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. rozpoczęła proces wycofywania dwóch produktów. W przyprawie meksykańskiej i sezamie wykryto obecność tlenku etylenu. Substancja jest szkodliwa dla zdrowia, a jej dodawanie do żywności na terenie Unii Europejskiej jest niedozwolone.

GIS kolejny raz ostrzega przed skażoną żywnością. Tym razem nieprawidłowości zostały stwierdzone w dwóch produktach firmy MAKRO. W sezamie wchodzącym w ich skład wykryto tlenek etylenu.

Informację na temat skażonej żywności przekazał przedstawicielom MAKRO Cash and Carry Polska S.A. ich dostawca. Przedsiębiorcy od razu rozpoczęli proces wycofywania wadliwych produktów i zgłosili sprawę do Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Nowe raportowanie statystyk zakażeń koronawirusem? NFZ wydał zarządzenieNowe raportowanie statystyk zakażeń koronawirusem? NFZ wydał zarządzenieCzytaj dalej

GIS podał szczegóły skażonych produktów. W żywności znajduje się tlenek etylenu

Z powodu wykrycia tlenku etylenu firma MAKRO wycofała z obrotu handlowego następujące produkty:

  • Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g, numer partii: L369533, data minimalnej trwałości: 08.06.2023
  • Makro Chef Sezam jasny 900g, numer partii: L367099, data minimalnej trwałości: 08.04.2023

- Wysłano powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty poinformowano o możliwości ich zwrotu – informuje GIS w komunikacie, zaznaczając, że proces wycofywania produktów monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Inspektorat przypomina, że tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego dodawanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone. Apeluje także do konsumentów, by nie spożywali wskazanej żywności.

- Nie należy spożywać produktów wskazanych w komunikacie – czytamy w komunikacie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Z powodu tlenku etylenu wycofywanie skażonej żywności rozpoczęła także firma Eko-Wital Sp. z o.o. Przedsiębiorcy wstrzymali sprzedaż następujących produktów:

  • Sezam biały łuskany BIO 150 g Organic, numer partii: 08/12/HOR/310121, data minimalnej trwałości: 31.01.2021
  • Sezam biały łuskany BIO 250 g Eureko, numer partii: 07/12/HOR/310121, data minimalnej trwałości: 31.01.2021

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł