Groźna bakteria wykryta w popularnym pasztecie. GIS ostrzega, pod żadnym pozorem go nie spożywajcie

GIS: groźna bakteria wykryta w pasztecie
własne
Autor Damian Witoń03.10.2020

GIS w oficjalnym komunikacie ostrzega konsumentów przed spożywaniem popularnego pasztetu. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię, która stanowi duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie.

GIS, Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilny komunikat dla wszystkich konsumentów. W popularnym pasztecie, który do niedawna, można było nabyć w polskich sklepach wykryto niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Stanowczo odradza się jego spożywanie.

Czy polska służba zdrowia wytrzyma 2 falę koronwirusa? Eksperci wskazują na jeden poważny problemCzy polska służba zdrowia wytrzyma 2 falę koronwirusa? Eksperci wskazują na jeden poważny problemCzytaj dalej


GIS wydał pilny komunikat. Groźna bakteria wykryta w pasztecie, lepiej go nie spożywać

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu partii pasztetu z dzika. Podczas procedur kontrolnych wykryto w nim niebezpieczną dla zdrowia człowieka bakterię Listeria monocytogenes. Produkt zdążył niestety trafić na sklepowe półki. Ważne jest zatem, aby każdy, kto mógł go nabyć, dowiedział się o zagrożeniu.


Komunikat dotyczy określonej partii pasztetu. Dokładnie chodzi o produkt:


Pasztet pieczony z dzika 200 g wyprodukowany przez Provincja sp. z.o.o z siedzibą przy ulicy Daszyńskiego 60 w Sulęcinie


Data przydatności produktu do spożycia upływa wraz z dniem 26 października bieżącego roku. Weterynaryjny numer identyfikacyjny to 08070701, natomiast numer partii 16/09/2020.


Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, obecność bakterii wykryto w trakcie urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej w pięciu badanych próbkach produktu. Listeria monocytogenes może prowadzić do rozwinięcia się choroby zwanej listeriozą.

Schorzenie jest szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, noworodków oraz starszych osób. W skrajnych przypadkach jej powikłaniem może być nawet zapalenie opon mózgowych. Objawami listeriozy są gorączka, dreszcze, bóle mięśni, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego w postaci silnej biegunki i wymiotów. Z reguły mijają w okresie od 1 do 3 dni. U osób z osłabioną odpornością mogą jednak znacząco się nasilić.

Dzisiaj grzeje: 1. Rekordowa liczba zakażeń COVID-19. Polski wirusolog wyjaśnia, dlaczego zachorowań stale przybywa
2.Możemy żegnać się z monetami o niższych nominałach? Unia chce ich wycofania
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba


W ciężkich przypadkach listeriozy pojawiają się również symptomy takie jak, zaburzenia równowagi, światłowstręt, gorączka, przeczulica i uczucie splątania. Jeśli choroba zaatakuje ośrodkowy układ nerwowy to według portalu medicover.pl, możemy spodziewać się sztywnienia karku i problemów z przygięciem brody do klatki piersiowej. W przypadku zauważenia objawów listeriozy należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszy
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystko
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. 5 minut i gotowe. Nasza ukochana surówka z białej kapusty niezmiennie króluje na polskich stołach

Następny artykuł