Popularne produkty wycofane ze sklepów. GIS ostrzega
pixabay.com/igorovsyannykov
Autor Barbara Bujar - 6 Czerwca 2020

Pilna decyzja GIS. Ze sklepowych półek znikają popularne produkty

GIS podjął kolejną ważną decyzję. Ze sklepów zostały wycofane popularne produkty, które mogą mieć zły wpływ na nasze zdrowie. Okazało się, że niebezpieczne mogą być dwa oleje oraz uwielbiany przez większość serek kanapkowy. Warto sprawdzić, czy towary znajdują się w naszych kuchniach. Jeśli tak, od razu powinniśmy je wyrzucić.

Główny Inspektorat Sanitarny koordynuje pracę poszczególnych organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nadzoruje również działania administracji rządowej i zapobiega zdarzeniom, które negatywnie wpływają na zdrowie publiczne. Jeżeli GIS wykryje jakieś nieprawidłowości, od razu podejmuje specjalne kroki, które mają na celu ochronę zdrowia obywateli. Tak stało się w tym przypadku. Ze sklepów zniknęły popularne produkty.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje najmłodszy ozdrowieniecMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje najmłodszy ozdrowieniecCzytaj dalej

GIS wycofał ze sklepów lubiany serek kanapkowy i popularne oleje

Jak podaje portal webniusy.pl, ze sklepów zniknęły znane oleje i serek kanapkowy. Wszystko za sprawą wykrycia ich niebezpiecznego składu. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, aby dokładnie sprawdzić, czy zagrażające zdrowiu produkty nie znajdują się w naszych kuchniach. Jeśli tak, koniecznie należy się ich pozbyć.

Pierwszym wycofanym produktem jest olej z ryżu o numerze partii RBHSSC11A. Według ustaleń przekroczono w nim dopuszczalny poziom estrów glicydowych. Dodatkowo produkt zawiera zbyt dużą ilość oleju mineralnego i węglowodorów nasyconych.

Decyzja dotyczyła również oleju z ryżu MI'RA o numerze partii L0041. Wykryto w nim estry 3-monochloropropanodiolu. Solidnie przekroczone zostały także estry glicydowe.

Do obu produktów dołączył popularny serek kanapkowy. Mowa tu o towarze NaTurek Puszysty rzodkiewka 140 g. GIS ostrzega przed jego niebezpieczeństwem, które kierowane jest głównie w stronę alergików. Partie serka o numerach H20016, H20029, H20042, H20057 oraz H20069 zawierają gorczycę.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka


Zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto dokładnie przeszukać wszystkie kuchenne szafki i sprawdzić, czy nie ma w nich szkodliwych produktów, które według ekspertów okazały się naprawdę niebezpieczne. Ich zażycie może mieć dla organizmu nieprzyjemne konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Czy doczekamy się przełomu ws. zaginięcia Iwony Wieczorek? Zatrważające znalezisko zmienia bieg sprawy
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł