GIS wycofuje ze sklepów popularne buraczki
.
Autor Barbara Bujar - 5 Października 2020

Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie

GIS wydał pilny komunikat. Z półek sklepowych znika cała partia popularnych buraczków. Podczas badań laboratoryjnych w produkcie wykryto pleśń, martwe szkodniki i odłamki szkła. Sanepid rozpoczął już procedurę wyjaśniającą. Klienci, którzy zdążyli kupić wadliwą żywność, proszeni są o jej niespożywanie.

GIS kolejny raz wycofuje ze sklepów popularne produkty. Tym razem nieprawidłowości zostały wykryte w buraczkach sprzedawanych przez sieć Lewiatan Holding S.A. Obecność pleśni, szkodników i odłamków szkła jest zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia konsumentów. W związku z tym sanepid apeluje, by nie spożywać wskazanej partii buraczków. O szczegółach postępowania informuje na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Nowa prognoza epidemii dla Polski. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"Czytaj dalej

Ważny komunikat GIS. Cała partia buraczków wycofana ze sklepów

Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła decyzję o wykonaniu specjalnych badań laboratoryjnych w związku z otrzymaną skargą jednego z konsumentów. W pobranych próbkach buraczków wyprodukowanych przez zakład w P.P.H.U "FRUTICO" wykryto wiele nieprawidłowości. Eksperci znaleźli w nich między innymi pleśń i szkło.

- Na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła - tłumaczy GIS w komunikacie.

O wynikach badań natychmiast poinformowano Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który sprawuje nadzór nad funkcjonowaniem zakładu. Od razu wszczęto także proces wycofania wadliwej żywności ze sklepów. Ustalono, że nieprawidłowości mogą znajdować się w całej partii produktu. 5 października przedstawiciele PPIS w Pajęcznie przeprowadzili w tej sprawie specjalną kontrolę, podczas której ustalili, że liczyła ona 6 400 opakowań buraczków.

Od poniedziałku żywność jest wycofywana ze sklepów. W zakładzie produkcyjnym trwa także postępowanie wyjaśniające. W trosce o zdrowie i życie konsumentów zarówno jego przedstawiciele, jak i Główny Inspektorat Sanitarny proszą o niespożywanie wskazanej partii buraczków.

- Nie należy spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacie - apeluje GIS, podając jednocześnie szczegółowe dane produktu.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.Zakręcanie grzejników nie uchroni przed rachunkami. Sąd i tak każe zapłacić
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

Produkt: Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g
Wyprodukowano dla: Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. "Frutico", Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice.
Numer partii: 15.07.2021/B
Data minimalnej trwałości: 15.07.2021

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Przepis Makłowicza na gołąbki przebija wszystkie inne. Syte danie zaskakuje farszem

Następny artykuł