Pilne ostrzeżenie GIS. Popularny produkt wycofany ze sprzedaży, jego spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia

GIS wycofuje ser kozi
pixabay.com/Squirrel_photos
Autor Barbara Bujar07.11.2020

GIS przekazał pilny komunikat. Z półek sklepowych znikają dwie partie sera koziego wyprodukowanego przez firmę Bettinehoeve BV. W żywności najprawdopodobniej znajduje się groźna bakteria, która po dostaniu się do organizmu prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego. Konsumenci proszeni są o niespożywanie wskazanego produktu.

W sobotę 6 listopada na stronie internetowej GIS-u został opublikowany najnowszy komunikat. Treść nawiązuje do ostrzeżeń publicznych z dnia 23.10.2020 roku oraz 30.10.2020 roku. Ze sklepów zostały wówczas wycofane wszystkie partie produktu „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”.

We wspomnianej żywności producenci oraz Główny Inspektorat Sanitarny nie mogli wykluczyć obecności bakterii Listeria monocytogenes. Okazuje się, że drobnoustroje mogą znajdować się także w dojrzewających serach kozich z białą pleśnią, za których produkcję odpowiada firma Bettinehoeve BV. W związku z tym całe dwie partie żywności zostały wycofane z obrotu.

Eksperci podkreślają: w walce z epidemią kluczowy jest jeden główny czynnik. Jego brak może być fatalny w skutkachEksperci podkreślają: w walce z epidemią kluczowy jest jeden główny czynnik. Jego brak może być fatalny w skutkachCzytaj dalej

GIS ostrzega. W serze kozim mogą znajdować się bakterie wywołujące listeriozę

O prawdopodobnym zagrożeniu GIS dowiedział się za pomocą systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach. Holenderski producent zgłosił niebezpieczeństwo, podejmując jednocześnie decyzję o wycofaniu wadliwej żywności ze sprzedaży.

Z półek sklepowych zniknęły dwie partie dojrzewającego sera koziego z białą pleśnią. Producent zaznaczył, że chodzi o opakowania z datami przydatności do 28.10.2020 roku oraz 30.10.2020 roku. Konsumentom zaleca się, by nie spożywali wskazanych produktów.

- Nie należy spożywać żadnej partii wskazanych produktów. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem – informuje GIS w komunikacie.

Spożycie produktów skażonych bakteriami Listeria monocytogenes może prowadzić do rozwoju choroby zwanej listeriozą. Jak przekazuje Główny Inspektorat Sanitarny, na jej konsekwencje najbardziej narażone są kobiety w ciąży, noworodki oraz osoby z obniżoną odpornością.

Bakterie Listeria monocytogenes atakują przewód pokarmowy oraz uszkadzają skórę, błonę śluzową i łożysko. Są także ogniskami zatruć, które rejestrowane są przez lekarzy na całym świecie. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów choroby należy bezzwłocznie skontaktować się ze specjalistą.

Dzisiaj grzeje: 1.Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
2.Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażający
3. "To może dotyczyć nawet 3 milionów Polaków". Pulmonolog przekazał bardzo ważny apel

Tragiczny rekord zgonów w Polsce. W ciągu miesiąca zmarło znacznie więcej osób niż w ostatnich latach, liczba porażaTragiczny rekord zgonów w Polsce. W ciągu miesiąca zmarło znacznie więcej osób niż w ostatnich latach, liczba porażaCzytaj dalej

U osób dorosłych zakażenie najczęściej nie daje żadnych objawów. W przypadku osób starszych choroba prowadzi do zapalenia opon mózgowych i sepsy. Trudny przebieg stwierdza się także u przyszłych mam i noworodków.

- U kobiet w ciąży, po okresie inkubacji trwającym około 3 tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne lub objawy wynikające z zapalenia dróg moczowych. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka – przekazuje GIS.

Koronawirus mutuje, czy jest teraz groźniejszy dla zdrowia? Ekspert wyjaśnia, na co należy się przygotowaćKoronawirus mutuje, czy jest teraz groźniejszy dla zdrowia? Ekspert wyjaśnia, na co należy się przygotowaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  2. Olbrzymi wyciek baz danych, ponad 13 miliardów rekordów użytkowników. Polacy też zagrożeni
  3. Ogromne niebezpieczeństwo. W trybie pilnym wycofują popularny produkt
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Żona Roberta Burneiki pokazała się nago w ciąży. Intymne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  7. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?

Następny artykuł