Hamburgery Konspol wycofane ze sprzedaży
pixabay.com/Squirrel_photos
Autor Barbara Bujar - 9 Lipca 2020

Pilna decyzja GIS. Niebezpieczne bakterie w popularnym produkcie

GIS po raz kolejny wycofuje ze sprzedaży popularny produkt. Tym razem chodzi o hamburgery firmy Konspol, w których wykryto niebezpieczne bakterie. Spożycie konkretnych partii wadliwej żywności może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Warto więc sprawdzić, czy nie znajduje się ona w naszej lodówce. W taki przypadku najlepiej od razu się jej pozbyć.

GIS stale dba o to, aby w polskich sklepach nie znajdowały się produkty zagrażające zdrowiu i życiu człowieka. W tym celu jego przedstawiciele systematycznie prowadzą kontrole i co jakiś czas podejmują decyzje o wycofaniu poszczególnych produktów ze sprzedaży. 8 lipca pojawiła się kolejna informacja dotycząca takiego procesu. Tym razem nieprawidłowości zostały wykryte w popularnych hamburgerach, za produkcję których odpowiada firma Konspol. Obrót żywności natychmiast został wstrzymany.

Dziewczynka chciała być jak syrenka. Przez strój kąpielowy prawie doszło do tragediiDziewczynka chciała być jak syrenka. Przez strój kąpielowy prawie doszło do tragediiCzytaj dalej

GIS ostrzega. W dwóch partiach hamburgerów zostały wykryte niebezpieczne bakterie

Jak podaje Fakt24, decyzja o wycofaniu ze sklepów dwóch partii hamburgerów została podjęta wczoraj. W mięsie, które stanowi jego główną część, zostały wykryte bakterie Listeria monocytogenes, których spożycie może prowadzić do poważnej choroby zakaźnej.

- Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – czytamy w ostrzeżeniu GIS.

Jak wyjaśnia portal, listeriozą najczęściej można się zarazić wskutek zjedzenia niedokładnie umytych owoców i warzyw, niepasteryzowanych produktów mlecznych, surowego mięsa, gotowych dań, ryb i owoców morza. Ryzyko zachorowania stanowią także wymienione w komunikacie GIS dwie partie znanego produktu. Należą do nich hamburgery drobiowe firmy Konspol nr 294/VI z terminem przydatności do 20 lipca 2020 roku oraz hamburgery XXL drobiowo-wieprzowe o numerze 276/VI z terminem przydatności do 16 lipca 2020 roku. Spożycie każdego z nich może wiązać się z nieprzyjemnymi zdrowotnymi konsekwencjami.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Rz: Możesz używać ich zamiast maseczek, ale władze ostrzegają. Skuteczność jest znikoma

Z decyzją GIS zapoznała się oczywiście firma, która odpowiada za produkcję hamburgerów. Przedstawiciele Konspol Holding Sp. z o.o. ostrzegli także przed jeszcze jedną partią hamburgerów, którą sami postanowili wycofać ze sprzedaży. Jest nią hamburger drobiowy, 1,5 kg, numer partii 294/VI z terminem przydatności do 17 lipca 2020. Przed wszystkimi wymienionymi produktami GIS ostrzega w swoim komunikacie i alarmuje, aby ich nie spożywać.

- Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem, szczególnie bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem - podaje Główny Inspektorat Sanitarny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie żyje słynny mistrz olimpijski. Zmarł przedwcześnie, osierocił dwójkę dzieci

Następny artykuł