gis wycofuje ze sklepów popularne słodycze
pixabay_Pexels
Autor Klaudia Gaicka - 11 Czerwca 2020

Pilna decyzja GIS. Popularne słodycze wycofane ze sprzedaży

GIS zdecydował się wycofać z półek polskich sklepów popularne słodycze. Stanowią one zagrożenie dla dzieci i nie tylko. Koniecznie sprawdź, czy nie masz ich w swojej szafce. Sklepikarze powinni usunąć je z półek i wstrzymać sprzedaż.

GIS czy polski Główny Inspektorat Sanitarny działa w trosce o dobro konsumentów, badając różne produkty ze sklepowych półek. Zajmuje się między inny sprawdzanie, czy dany produkt spełnia założenia, które gwarantuje na etykiecie producent, oraz czy nie znajdują się w nim żadne niepożądane składniki. Zdarza się również, jak w tym przypadku, że produkt zostaje wycofany z nieco zaskakującego powodu.

Przykre skutki epidemii. W internecie pojawiła się oferta pracy, która wywołała ogromne oburzeniePrzykre skutki epidemii. W internecie pojawiła się oferta pracy, która wywołała ogromne oburzenieCzytaj dalej

GIS wycofuje z polskich sklepów popularne słodycze

Jak podaje serwis Radiozet.pl, Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży na terenie całego kraju galaretki w minikubeczkach. Jako powód decyzji podał, że nietypowy słodycz stanowi poważne zagrożenie uduszenia lub zadławienia. Może zagrozić szczególnie dzieciom.

Oto dokładna lista wycofanych produktów: Pentagon Cup Jelly Snacks Bag, #0665, 300 g, Pentagon Cup Taro (Bag – torebka), #0666, 300 g, Pentagon Cup Taro (Jar – słoik), #0667, 1400 g, Girl Jelly Fruity Bites, #0660, 1280 g, Boy Jelly Fruity Bites, #0660-1, 1280 g, Fruitery Jelly Assorted Jar, #0661, 1000 g, Fruitery Jelly, Assorted Bag, #0662, 285 g, Assorted Jelly Snack, #0919, 123 g.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandaty

Galaretki pochodzą z Azji (dokładniej z Tajwanu). Do Polski zostały przywiezione przez holenderskiego dostawcę w 2019 i 2020 roku. Importerem słodyczy jest Asia Express Food, Kilbystraat 1, 8263 CJ Kampen, Holandia.

Produkty dystrybuowane są w naszym kraju w województwie dolnośląskim, wielkopolskim i mazowieckim. Sklepy spożywcze powinny natychmiast usunąć produkty z półek sklepowych i wstrzymać ich sprzedaż.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Arcybiskup Marek Jędraszewski nie mógł sobie darować. Grzmiał i straszył z ambony, wszystko trafiło do sieci
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Z ostatniej chwili. FIFA właśnie ogłosiła nowy ranking reprezentacji. Wiemy, które miejsce zajęła Polska

Następny artykuł