GIS wycofuje popularną przyprawę
pixabay.com/stevepb
Autor Barbara Bujar - 12 Sierpnia 2020

Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni

GIS informuje o wycofaniu ze sprzedaży popularnej przyprawy i ostrzega przed niebezpiecznymi skutkami jej spożycia. Bakterie, które podczas badania laboratoryjnego zostały wykryte w papryce słodkiej firmy CARUM, mogą prowadzić do silnego zatrucia pokarmowego w organizmie człowieka. W trosce o zdrowie klientów Główny Inspektorat Sanitarny opublikował szczegółowe dane wadliwej partii produktu. Klienci, którzy mają ją w swojej kuchni, powinni od razu się jej pozbyć.

GIS wydał kolejny ważny komunikat. Tym razem poinformował Polaków o nieprawidłowości, która została wykryta podczas kontroli urzędowej w firmie CARUM Sp J. Badaniom laboratoryjnym poddana została między innymi papryka słodka mielona. Jak informuje Polsat News, wyniki testów były jednoznaczne. W dwóch z pięciu badanych próbek papryki słodkiej mielonej w opakowaniach 20 g stwierdzono obecność Salmonella z grupy BO. Tę samą nieprawidłowość wykryto w jednej z pięciu badanych próbek papryki słodkiej w opakowaniach 25 kg, z której pochodziły mniejsze porcje wymienione powyżej.

Jakie jest ryzyko, że dżuma szalejąca w Chinach dotrze do Polski? Ekspert WHO odpowiadaJakie jest ryzyko, że dżuma szalejąca w Chinach dotrze do Polski? Ekspert WHO odpowiadaCzytaj dalej

GIS ostrzega. Spożycie skażonego produktu grozi zatruciem pokarmowym

Spożycie wadliwego produktu może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Jak informuje GIS w swoim ostrzeżeniu, papryka słodka może być dodawana do produktów spożywczych, które nie wymagają obróbki termicznej. Pałeczki Salmonella, których obecność wykryto w jednej partii produktu, mogą przeżyć nawet po jego długotrwałym przechowywaniu. Przedostanie się ich do organizmu człowieka, może doprowadzić do silnego zatrucia pokarmowego.

Główny Inspektorat sanitarny zapewnia o podjęciu czynności, które mają na celu wycofanie wadliwego produktu ze sprzedaży. Informuje również, że firma CARUM zabezpieczyła już pozostałą ilość produktu, która znajdowała się na magazynie. Cały proces nadzorowany jest przez organy Państwowej Inspekcji, które jednocześnie kontrolują postępowanie producenta z zabezpieczonym produktem.

Wszyscy klienci, którzy zdążyli kupić wadliwą partię przyprawy, proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności. Inspektorat zaleca, aby jej nie spożywać, szczególnie bez obróbki cieplnej.

- W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem - dodaje.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Europejski kraj właśnie uznał Polskę za niebezpieczną strefę. Od soboty Polaków czekają obostrzenia

Obecność pałeczek Salmonella stwierdzono w następującej partii produktu:

Szczegóły dotyczące produktów:
Produkt – Papryka słodka mielona. Masa netto 20g
Najlepiej spożyć przed końcem:/ Nr partii: 10 2021/1143
Kraj pochodzenia: HISZPANIA
Producent: CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie, nie kupujcie tego produktu. Jego spożycie grozi poważną chorobą
  2. Współpracownik Magdy Gessler ujawnił całą prawdę na temat pracy ze słynną restauratorką. Ma wymagania, poznaliśmy szczegóły
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł