szef GIS przewidywania
pixabay.com/mariohagen
Autor Natalia Niewczas - 14 Października 2020

Szef GIS mówi, jak rozwinie się epidemia w najbliższych tygodniach. Prosi również wszystkich Polaków o bardzo ważną rzecz

Szef GIS (Głównego Inspektoratu Sanitarnego) nie ma do przekazania optymistycznych wiadomości. Niestety przewidywania Jarosława Pinkasa na nadchodzące tygodnie nie są powodem do uśmiechu. W rozmowie z TV Republika lekarz zaznacza, że sytuacja może wymagać wprowadzenia kolejnych zmian.

Dla GIS (podobnie jak i dla obywateli Polski), zdaniem Jarosława Pinkasa, nadchodzące tygodnie będą stanowiły duże wyzwanie. Potwierdzają to rosnące statystyki przekazywane przez Ministerstwo zdrowia, od dwóch tygodni resort podaje wyłącznie czterocyfrowe liczby odzwierciedlające dobowy przyrost zakażeń koronawirusem. Na niespodziewane wyhamowanie pandemii nie ma co liczyć, szef GIS widzi jednak światełko w tunelu. Jego zdaniem dalszy rozwój epidemii w dużej mierze zależy od kilku kluczowych czynników.

Robiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduRobiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduCzytaj dalej

Szef GIS skierował do Polaków bardzo ważne słowa

W rozmowie z TV Republika szef GIS nie próbuje nawet ukrywać, że nadchodzący czas będzie wymagający zarówno dla Polaków, jak i aktywnie włączających się w opanowanie sytuacji epidemiologicznej instytucji czy walczących z chorobą na pierwszej linii frontu przedstawicieli służby zdrowia. Odnosił się także do samego funkcjonowania obciążonego obowiązkami GIS. Zdaniem lekarza, wspólne wysiłki mogą się jednak opłacić. Prosi rodaków o to, by respektowali obowiązujące nakazy i zakazy.

- Będą trudne czasy dla nas. To będą trudne tygodnie, ale przejdziemy to wspólnie, jeżeli będziemy rozważni i będziemy stosować się do wszystkich zaleceń - podkreśla Jarosław Pinkas.


Według doniesień portalu webniusy.com Jarosław Pinkas zwraca uwagę na to, że opanowanie zagrożenia zależy od wielu czynników. Wśród nich wymienia między innymi sprawność samego GIS.

- Wszystko zależy od nas, od personelu opieki zdrowotnej, który jest zdeterminowany, to wszystko zależy od sprawności instytucji, którą ja kieruję, która też jest naprawdę bardzo zmęczona, ale bardzo zdeterminowana - zaznacza lekarz.


Szef GIS zabrał również głos w sprawie przekonań propagowanych przez tak zwanych “antycovidowców” - osób, które wątpią w zagrożenie wynikające z pandemii. Jarosław Pinkas przypomina, że podejmowane przez inspektorat działania mają na celu ochronę ludzkiego zdrowia i życia.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Bunt wśród dyrektorów. Zaczynają zamykać szkołyBunt wśród dyrektorów. Zaczynają zamykać szkołyCzytaj dalej

- Za nami nie stoją złe moce, firmy farmaceutyczne, nie stoi coś złego, niedobrego. Za nami stoją wyłącznie dobre intencje. (...) Wiedza medyczna, tysiące profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, że w przestrzeni publicznej jest wirus, że trzeba z nim walczyć, że ludzie umierają, że poprzez brak rozwagi może zabraknąć łóżek w szpitalu, że może być kolejka do szpitala i najbardziej dramatyczne dylematy – kogo podłączyć do respiratora i zastosować odpowiednią terapię - tłumaczy lekarz.

Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Wiceminister Zdrowia ma inną propozycję, czy spodoba się Polakom?Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Wiceminister Zdrowia ma inną propozycję, czy spodoba się Polakom?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest jeden szczegół w obowiązku noszenia maseczek. Wielu Polaków nie wie, kary są wysokie, trzeba uważać podczas zwiedzania i spacerów
  2. Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znalezisko
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Cudowny napar, który zrobisz w domu, zniweluje ból i obrzęki nóg. Wystarczy miesięczna kuracja i zapomnisz o problemie

Następny artykuł