Partia piwa Miłosław została wycofana ze sklepów. W jednej z butelek zostało znalezione szkło
pixabay.com/ccipeggy
Autor Barbara Bujar - 16 Czerwca 2020

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Fragmenty szkła w uwielbianym przez Polaków napoju

GIS podał kolejną ważną informację. Ze sklepów zniknęła cała partia piwa Miłosław Niefiltrowane 0,5L. Zakaz sprzedaży kolejnych butelek był konsekwencją przykrego zdarzenia. W jednym z napojów zostały znalezione kawałki szkła. Firma się tłumaczy i przeprasza.

Główny Inspektorat Sanitarny co chwilę podejmuje ważne decyzje, mające na celu chronić zdrowie obywateli. Do zadań pracowników administracji należy prowadzenie kontroli, które dotyczą składu poszczególnych produktów, sprzedawanych w polskich sklepach. Czasem jednak zawartość może zaskoczyć i GIS nie da rady tego przewidzieć. Tak było w przypadku jednego z polskich piw, w którym niespodziewanie wykryto kawałki szkła.

Dramatyczne wydarzenia pod Sejmem. Trwa ackja ratunkowaDramatyczne wydarzenia pod Sejmem. Trwa ackja ratunkowaCzytaj dalej

GIS podał informację o wycofaniu całej partii piwa Miłosław

Piwo Miłosław jest polskim produktem, wytwarzanym przez spółkę Browar Fortuna. W ostatnim czasie doszło do niefortunnego zdarzenia, w którym w jednej z butelek znaleziono ciało obce. Jak się później okazało, napój zawierał kawałki szkła. Jak podaje Polsat News, zaraz po tej informacji spółka wydała oficjalny komentarz.

- Informujemy także, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów – przekazał prezes zarządu Browaru Fortuna,
Krzysztof Panek.

Ze sklepów została wycofana cała partia piwa oznaczona datą przydatności do 28 listopada 2020 roku. Decyzję o tym czynie podjęła firma odpowiedzialna za produkcję napoju. Potwierdził ją także Główny Inspektorat Sanitarny, który odniósł się do zaistniałej sytuacji.

- Browar Fortuna wycofuje jedną partię piwa Miłosław Niefiltrowane 0,5L ze względu na stwierdzenie ciała obcego – fragmentu szkła – poinformował GIS.

Zarząd Browaru Fortuna wystosował prośbę, aby wszyscy, którym udało się kupić produkty z wadliwej partii, zwrócili je do sklepu. Przedstawiciele firmy stanowczo apelują, aby nie ryzykować i nie spożywać napoju. Z podanych informacji wiadomo, że wycofywanie towaru trwa pod nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która w porozumieniu ze spółką prowadzi również dochodzenie w celu znalezienia źródła zanieczyszczenia napojów. Zarząd firmy przeprasza klientów za utrudnienia w sprzedaży produktu i tłumaczy swoje postępowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. Wybrano najlepsze samochody 2020 roku. Jest sporo niespodzianek

- Działanie Browaru Fortuna podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów - dodał Krzysztof Panek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  2. Co się stało? Zaskakujące doniesienia o krewnym Jarosława Kaczyńskiego, ujawniono że utracił istotne stanowisko
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobę

Następny artykuł