GIS wycofuje produkt
fot. https://pixabay.com/ pasja1000
Autor Natalia Niewczas - 17 Września 2020

GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie. Groźna bakteria wykryta w jedzeniu, absolutnie go nie spożywajcie

GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny, ostrzega wszystkich Polaków. Produkt, z którym wiele osób ma do czynienia niemal codziennie, stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. Powodem zaistniałej sytuacji jest wykrycie wyjątkowo groźnej bakterii w próbkach artykułu. Dla własnego bezpieczeństwa każdy Polak powinien zapoznać się z ostrzeżeniem.

GIS alarmuje: spożycie tego produktu może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. W związku z powyższym Główny Inspektorat Sanitarny podjął pilną decyzję o wycofaniu artykułu spożywczego z obrotu. Tym razem chodzi o jajka. Wielu Polaków może wciąż mieć je w swoich domach.

Bony żywnościowe zamiast 500 plus? Co Wy na to?Bony żywnościowe zamiast 500 plus? Co Wy na to?Czytaj dalej

GIS wydał ważne ostrzeżenie publiczne

GIS publikuje ostrzeżenie publiczne - istotne informacje zostały zamieszczone między innymi na głównej stronie internetowej inspektoratu. Kontrolne badania laboratoryjne pobranych próbek potwierdził obecność bakterii Salmonella spp. na skorupkach jaj.

Rutynowe badanie laboratoryjne wykazało obecność niebezpiecznych bakterii w aż 3 na 5 próbek. Bakterie znajdowały się na powierzchni skorupek jaj. Produkt o nazwie “Świeże jaja Ferma Drobiu Józef Kaczała klasa A, klasa wagowa L, 10 szt.” (z numerem partii/terminem przydatności do spożycia 28.09.2020 r.) został wycofany z obrotu.

Jak podaje portal popularne.pl, kod widoczny na skorupkach zakażonych Salmonellą jaj to 2PL 02141304. Za produkcję produktu odpowiada firma “Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice 90A, 56-400 Oleśnica, WNI PL 02141304”. Zakład pakowania jaj odznacza się numerem: PL 02145906.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewano
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior

Główny Inspektorat Sanitarny stanowczo odradza konsumentom spożywanie jaj z wyżej wymienionej partii. GIS przypomina również, że podczas kontaktu skorupek z innymi powierzchniami bakterie Salmonelli mogą z łatwością się rozprzestrzenić. Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. MEN pilnie wprowadza ogromne zmiany w szkołach, już od teraz. Dzieci załamane, rodzice wniebowzięci
  2. Nadciąga fala olbrzymich upałów. Naukowcy nie mają wątpliwości. Żar będzie lał się z nieba
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Liczyły się sekundy, Karol Strasburger uratował życie córki. Mało kto zna 1 fakt z jego życia

Następny artykuł