GIS: Sezam Kresto wycofany ze sklepów.
pixabay.com/Tumisu
Autor Barbara Bujar - 19 Czerwca 2020

Pilna decyzja GIS. Salmonella wykryta w popularnym produkcie, absolutnie go nie jedzcie

GIS podjął kolejną ważną decyzję. Od wczoraj trwa wycofywanie z obrotu całej partii sezamu marki Kresto. Podczas badań w produkcie wykryto niebezpieczne bakterie salmonelli, które mogą wywołać silne zatrucie pokarmowe. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, aby w żadnym wypadku nie spożywać ziaren.

GIS poinformował wczoraj o fatalnym odkryciu. W jednej z badanych próbek popularnego sezamu wykryte zostały bakterie Salmonella Amsterdam i Salmonella Livingstone. Ich spożycie grozi silnym zatruciem pokarmowym, które u człowieka najczęściej objawia się gorączką, bólami brzucha, wymiotami i biegunką. Aby tego uniknąć, Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z producentem wadliwego towaru zdecydowali o wycofaniu go z obrotu. Wstrzymanie sprzedaży dotyczy jednej, konkretnej partii.

Kobieta od dzieciństwa codziennie wymiotowała. Przyczynę wykryto dopiero, gdy miała 29 latKobieta od dzieciństwa codziennie wymiotowała. Przyczynę wykryto dopiero, gdy miała 29 latCzytaj dalej

GIS wycofuje popularny sezam

Sezam marki Kresto produkowany jest przez firmę VOG Polska Sp. z o.o. W trakcie badań urzędowych w jednej z pięciu próbek zostały wykryte groźne bakterie. Z tego powodu Państwowa Inspekcja Sanitarna zobowiązała producenta do wstrzymania obrotu i wycofania ze sklepów całej partii. Na Facebooku GIS udostępnił szczegóły wadliwego towaru.

Produkt: KRESTO SEZAM, 200 g
Producent: VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice
Kraj pochodzenia: INDIE
Numer partii: L200551V464
Termin przydatności: 31.08.2021

GIS zapewnia, że procedura wycofania całej partii produktu przebiega prawidłowo i pod całkowitym nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Proces trwa od 18 czerwca, a firma Vog Polska Sp. z o.o. stara się wyjaśnić przyczyny niefortunnego zdarzenia. Co najważniejsze producent oraz GIS apelują do klientów, którzy zdążyli kupić sezam, aby w żadnym wypadku go nie spożywali i najlepiej zwrócili do sklepu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Lidl nie przestaje zaskakiwać. Produkty dosłownie za pół darmo, a kurki 3 razy taniej niż na bazarze

- Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. Można zwrócić wskazany produkt do sklepu – czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Jaką emeryturę naprawdę dostają księża? Zadziwiające wyliczenia, nie mogą narzekać
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Mateusz Borek stracił kolejną pracę. "Nie wszystko zależy ode mnie"

Następny artykuł