Z ostatniej chwili: Szef GIS podał się do dymisji. W oświadczeniu zdradził powód swojej decyzji

Jarosław Pinkas
Piotr Molecki/East News
Autor Klaudia Gaicka20.11.2020

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) Jarosław Pinkas podał się do dymisji. W specjalnym oświadczeniu wyjaśnia przyczyny swojej nagłej decyzji. Wielu obywateli jest zaskoczonych.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opuścił jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy, przedstawiciel - Jarosław Pinkas. Wielu obywateli zastanawia się, skąd ta nagła decyzja.

Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?Czytaj dalej

Szef GIS podjął decyzję o dymisji

Decyzja została podana do informacji publicznej dziś. Poinformował o niej Piotr Müller, przedstawiciel rządu.

- Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację - zaczął rzecznik.

Wszystko wskazuje jednak na to, że stosunku rządzących z szefem GIS układały się pomyślnie, ponieważ przedstawiciel publicznie podziękował mu za współpracę.

- Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka - dodał rzecznik na Twitterze.

Jak podaje portal Interia.pl, także sam Pinkas odniósł się do swojej decyzji o podaniu się do dymisji. Opublikował specjalne oświadczenie, w którym mówi o swoim stanie zdrowia.

- Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego - rozpoczął oświadczenie.

W dalszej części były już szef GIS wyraził żal z powodu tego, że opuszcza stanowisko. Decyzja nie była dla niego łatwa.

- Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe - wyjaśnił.

Jarosław Pinkas wyraził wdzięczność za ostatnie dwa lata wspólnej, intensywnej współpracy. Nie zabrakło także wspomnień o tym, jak dopiero zaczynał karierę w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

- Obejmując urząd, miałem marzenia o przeprowadzeniu wielu nowatorskich zmian, które uczyniłyby naszą pracę lepszą, skuteczniejszą i bardziej innowacyjną w służbie zdrowia publicznego. Ich wprowadzenie w życie nie zawsze okazywało się łatwe czy możliwe - wspomina.

Były szef GIS napisał, że z powodu pandemii spadło na instytucję wiele dodatkowych obowiązków. Jednak zaznaczył, że te doświadczenia ukazały, jak wobec wielkich wyzwań zdrowotnych udało im się zjednoczyć.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
2.Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę

Szpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwaniaSzpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

- Jestem przekonany, że jest to dla nas bezcenny sprawdzian. Nasza instytucja po raz kolejny okazała się być kluczowym filarem w ochronie zdrowia. Dziś jesteśmy już w innym miejscu niż kilka miesięcy temu, lepiej przygotowani do kolejnych wyzwań. Dziękuję Państwu za wytrwałość, ciężką pracę w niełatwych warunkach i poświęcenie. Mam nadzieję, że dotychczasowe działania będą kontynuowane, a praca w Inspekcji Sanitarnej pozostanie zaszczytną służbą na wszystkich szczeblach funkcjonowania instytucji - głosi oświadczenie.

Na koniec Pinkas złożył jeszcze wszystkim pracownikom życzenia zdrowia i satysfakcji z realizacji misji.

Pojawił się domowy test na koronawirusa. Eksperci zatwierdzili jego skuteczność, jak działa i gdzie go dostać?Pojawił się domowy test na koronawirusa. Eksperci zatwierdzili jego skuteczność, jak działa i gdzie go dostać?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczka
  2. Naukowcy w końcu odkryli prawdę. Rozwiązanie ogromnej zagadki kosmosu zajęło im ponad 15 lat
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Michał Wiśniewski zawsze kochał psy. Kiedyś spotkał go jednak bardzo nieprzyjemny incydent
  7. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany

Następny artykuł