GIS: ostrzega przed popularną przyprawą
pixabay_monicore
Autor Damian Witoń - 21 Lutego 2020

GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię

GIS wydał oficjalne ostrzeżenie na temat popularnej przyprawy, którą do niedawna można było nabyć w jednej z popularnych sieci supermarketów w Polsce. Produkt może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię. Pod żadnym pozorem nie należy go spożywać.

GIS wydał dziś oficjalne ostrzeżenie, w którym ostrzega wszystkich potencjalnych konsumentów przed spożyciem bazylii z określonej partii towaru oferowanego przez jedną z najbardziej popularnych w Polsce sieci supermarketów. Produkt może zawierać bakterię, która stanowi zagrożenie dla życia człowieka.

Objawy wylewu krwi do mózgu. Każdy powinien je znaćObjawy wylewu krwi do mózgu. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

GIS przestrzega przed spożywaniem bazylii z trefnej partii produktu

Główny Inspektorat Sanitarny wydał dziś, na swojej oficjalnej stronie, ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Chodzi konkretnie o bazylię, którą do niedawna kupić można było w sklepach Netto. Produkt może być zakażony salmonellą. Zagrożenie wykryto dzięki przeprowadzeniu rutynowej kontroli urzędowej badającej jakość sklepowego asortymentu. W jej wyniku z rynku wycofano bazylię importowaną z Egiptu przez firmę Acor Sp. z. o. o. Należy sprawdzić, czy w naszej kuchni nie pojawił się produkt, którego spożycie może być szkodliwe.

Niebezpieczną przyprawę możemy rozpoznać, przyglądając się uważniej jej opakowaniu. Widnieje na nim napis “Bolinero - bazylia otarta” oraz numery partii 19.11 lub 19.12, a także data minimalnej trwałości ustalona na 31.08.2021. Sklep Netto został zobowiązany do wycofania przyprawy ze swojej oferty, jednakże mogło się zdarzyć, że ktoś zakupił ją przed odkryciem zagrożenia, dlatego rozpowszechnianie informacji na ten temat jest niezwykle ważne.

Dzisiaj grzeje: 1. Objaw świadczący o problemach z tarczycą. Żeby go dostrzec, wystarczy spojrzeć w lustro

2. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę

Salmonella jest niebezpieczną bakterią, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci osoby, której organizm zaatakowała. Jej obecność objawia się silnymi bólami brzucha, ostrą biegunką, która najczęściej przybiera wodniste, zielonkawe zabarwienie, a nieraz zawiera nawet domieszkę krwi, nudnościami, wymiotami oraz gorączką. Jak podaje portal aptekagemini.pl, u osób z obniżoną odpornością zakażenie może przybierać postaci narządowe takie jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, płuc, nerek, kości, stawów, czy opon mózgowych. Zdarza się również, że następstwem salmonelli jest niebezpieczna sepsa z niewydolnością wielonarządową. Pierwsze objawy zakażenia można obserwować od 10 do 48 godzin po nabyciu bakterii. W przypadku ich wystąpienia należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  2. Córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta usłyszała diagnozę od lekarzy. 19-latka: „Wykryto u mnie guzki”
  3. GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"
  4. Nie jesz mięsa, ale potrzebujesz białka? Lista produktów polecanych dla Ciebie
  5. Nikt nie chciał go zatrudnić przez autyzm. Teraz sam pomaga innym
  6. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

Następny artykuł