GIS o wakacjach
.
Autor Natalia Niewczas - 22 Lipca 2020

GIS wydał decyzję dotyczącą wakacji. Chodzi o nasze bezpieczeństwo

GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny, udziela informacji dla osób planujących wakacyjny wyjazd. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie wokół tematu wakacji wciąż powstają nowe pytania. Ostatnie wskazania przekazane przez rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego powinny pomóc niektórym w ostatecznym podjęciu decyzji o podróży.

GIS reaguje na obawy Polaków związane z organizacją wypoczynkowych wyjazdów wakacyjnych. Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przekazuje, że nie ma powodu do odwoływania planowanych wycieczek z obawy przed pandemią.

Jego ciała szukali przez 2 dni. Tragiczna śmierć 13-latkaJego ciała szukali przez 2 dni. Tragiczna śmierć 13-latkaCzytaj dalej

GIS o wakacjach

GIS zabiera głos w sprawie wyjazdów wakacyjnych. Lato to dla wielu najlepszy czas nie tylko na odpoczynek, ale i na wycieczki bliskie i dalekie. W związku z pandemią w pełni uzasadnione wydaje się wahanie niektórych podróżnych - z najnowszych przekazanych przez GIS informacji wynika jednak, że nie ma się czym martwić.

Jedną ze spraw, które poruszył Jan Bondar, było posyłanie na wakacje dzieci. Jak podaje portal rmf24.pl, GIS nie widzi ku temu przeciwwskazań. Rzecznik prasowy GIS tłumaczy, że dzieci to osoby obciążone najmniejszym ryzykiem zakażenia COVID-19. Obowiązkowe jest jednak złożenie u organizatorów wyjazdu stosownego oświadczenia, w którym rodzice potwierdzają dobry stan zdrowia pociechy i brak problemów związanych z odpornością.

Jan Bondar zwraca także uwagę na to, że ogniska zakażeń powstają raczej w przestrzeniach zamkniętych, na przykład zakładach pracy, a nie otwartych, takich jak plaże, cieszących się dużą popularnością wśród turystów. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy GIS, ryzyko zakażenia koronawirusem podczas przebywania na świeżym powietrzu jest naprawdę niewielkie. To sklepy i restauracje, czyli pomieszczenia zamknięte, są miejscami, w których wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, mający uchronić klientów i pracowników przed zakażeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz

Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne potwierdzają brak zgłoszeń dotyczących zakażeniem COVID-19 przez turystów. Nowe ognisko pandemii pojawiło się w Świnoujściu, lecz dotyczyło pracowników jednej z restauracji. Ogniska pojawiające się w Polsce pozostają pod stałą obserwacją sanepidu.

Według informacji GIS, obawa przed koronawirusem nie musi powstrzymywać urlopowiczów przed wakacyjnym wyjazdem. Oczywiście kluczowe w tym przypadku wydaje się zachowanie zwykłego zdrowego rozsądku, a także stosowanie się do obowiązujących nakazów, chociażby tych dotyczących zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  2. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Religa i Zembala znów razem przy stole. Synowie słynnych kardiochirurgów przeprowadzili wspólnie operację

Następny artykuł