gis wycofał olej
Fot. pixabay.com/ stevepb
Autor Klaudia Gaicka - 23 Maja 2020

Popularny olej wycofany z obrotu. Natychmiast go wyrzuć

GIS wycofał bardzo popularny w Polsce olej. Musi on natychmiast zniknąć ze sklepowych półek, ponieważ może zagrażać zdrowiu! Olej przez długi czas był w sprzedaży, sprawdź, czy przypadkiem nie znajduje się w twojej szafce.

GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny każdego dnia wykonuje liczne badania produktów, które są nam serwowane przez sklepy. Choć zwykle wszystko jest z nimi w porządku, zdarzają się sytuację, kiedy GIS postanawia wycofać któryś z produktów. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że wadliwe produkty często zostały już częściowo sprzedane. Są to sytuacje dość rzadkie, ponieważ traci na tym nie tylko konsument, ale i producent, który np. nie wspomniał o danym alergenie na etykiecie. Podany przykład jest jednym z łagodniejszych powodów, ze względu na które produkt może zostać wycofany.

Przez dwa tygodnie, codziennie jadła awkodao. Efekty okazały się zaskakującePrzez dwa tygodnie, codziennie jadła awkodao. Efekty okazały się zaskakująceCzytaj dalej

GIS wycofuje popularny olej

Czasem zdarza się, że produkt jest wycofywany, ponieważ zawiera zbyt dużą ilość szkodliwej dla człowieka substancji. Tak stało się tym wyjątkowym razem. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, aby osoby, które zakupiły popularny olej, wyrzuciły go do śmieci.

– Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Niemiec stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Niemiec uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny – czytamy w najnowszym oświadczeniu GIS.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, wycofany produkt nosi dokładnie nazwę „Rizi Olej z ryżu, 500 ml”, jego importerem jest Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading pochodzący z Tajlandii. Nr felernej partii to RBHSSC11A.

Dzisiaj grzeje: 1. Traktowanie polskich pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Niewyobrażalne nagranie, włos się jeży na głowie

2. Krzysztof Rutkowski walczył o życie do samego końca, nowotwór okazał się nie do pokonania. Śmierć gwiazdora disco polo przed czterema laty poruszyła wielu Polaków

Mimo że sytuacja jest stosunkowo rzadko, niestety nie jest całkowicie odosobniona. Zwłaszcza w przypadku olejów Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu zdarza się zamieszać podobne komunikaty. Warto śledzić stronę GIS, aby nie spożyć szkodliwego produktu. Pamiętajmy również, aby zawsze sprawdzać daty produktów, które kupujemy i później spożywamy. Zaniepokoić nas może również odbiegający od naszych przyzwyczajeń wygląd lub zapach danego produktu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiasz truskawki i zamierzasz je kupować? Nie daj się oszukać, wiele sklepów wprowadza klientów w błąd, okropne
  2. Radosna nowina w pałacu prezydenckim. Chodzi o Kingę Dudę, gratulacje
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Niepokojące wieści z USA. Administracja Donalda Trumpa rozważa testy broni nuklearnej, pierwszy raz od 28 lat

Następny artykuł