GIS wycofuje olej ryżowy
fot. https://pixabay.com/ Mareefe
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Ważna decyzja GIS. Popularny olej wycofany ze sprzedaży, jest szkodliwy dla zdrowia

GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny, dnia 22 lipca wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. Jeden z często używanych w kuchni produktów może być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. W związku z tym GIS zadecydował o wycofaniu artykułu z obiegu.

GIS podjął decyzję o wycofaniu produktu spożywczego z obrotu. Chodzi o stosowany w kuchni olej ryżowy. Choć olej z ryżu największą popularnością cieszy się w krajach azjatyckich, coraz częściej gości także w domach w Polsce. Niestety jeden z produktów, który do niedawna mogliśmy znaleźć na sklepowych półkach, okazał się niebezpieczny dla zdrowia. Lepiej na niego uważać.

Prowadziła zdrowy tryb życia. Jeden błąd doprowadził do śmierci 27-latkiProwadziła zdrowy tryb życia. Jeden błąd doprowadził do śmierci 27-latkiCzytaj dalej


GIS wycofuje olej z obiegu


Decyzją GIS z dnia 22 lipca stosowany w kuchni artykuł spożywczy został wycofany z obiegu. Chodzi o produkt “Rizi, Olej z ryżu” 500ml z numerem partii “RBHSSCO9A” i datą minimalnej trwałości do 09.03.2021. Powody wycofania produktu mogą być zaskakujące.


Choć olej ryżowy ogółem należy do produktów korzystnie wpływających na nasze zdrowie (chociażby z powodu zawartości witaminy E), tego konkretnego artykułu “Rizi, Olej z ryżu” 500ml oznaczonego numerem partii “RBHSSCO9A” nie powinniśmy spożywać. Dzięki przeprowadzonym badaniom władze Austrii wykryły w nim stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia nieprawidłowości.


Według doniesień portalu medonet.pl, GIS zdecydował o wycofaniu produktu z obiegu na podstawie badań przeprowadzonych w Austrii. To właśnie władze tego kraju dzięki przeprowadzonej analizie stwierdziły przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych w jego zawartości. W związku z odchyleniem od normy władze Austrii uznały produkt za zagrażający życiu i zdrowiu. Na tej podstawie GIS podjął decyzje o wycofaniu szkodliwego artykułu.

Dzisiaj grzeje: 1. Zjadła w restauracji Gessler, zobaczyła rachunek i nie wytrzymała. Poczuła się oszukana, już nigdy u niej nie zje
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów. Aż trudno uwierzyć, zmiany dotkną też Lidla i Kauflanda

Śmierć Alicji wstrząsnęła jej rodziną i znajomymi. O swoich emocjach i ostatnim spotkaniu z 27-latką opowiedział jej przyjaciel Aaron Mulvay.


Krajem pochodzenia produktu “Rizi, Olej z ryżu” 500ml jest Tajlandia, a importerem holenderski podmiot Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. Importer zdążył powiadomić odbiorców o ryzyku związanym ze spożyciem artykułu.


Główny Inspektorat Sanitarny monitoruje procesy wykluczania produktu z obiegu. Jednocześnie zaleca konsumentom, którzy nabyli produkt “Rizi, Olej z ryżu” 500ml, by powstrzymali się od jego spożycia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. mBank zapowiedział bardzo ważne zmiany dla wszystkich klientów. Nadchodzi prawdziwa rewolucja, powinniście o tym wiedzieć;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł