W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia

Popularny ser wycofany ze szprzedaży
unsplash.com/Waldemar Brandt
Autor Barbara Bujar25.07.2020

GIS poinformował o ważnej decyzji, którą podjęli przedstawiciele firmy "Zarzeccy". W serze ich produkcji wykryto groźne bakterie. Listeria i gronkowiec mogą bardzo niekorzystnie wpływać na układ pokarmowy człowieka. Z tego powodu produkt został wycofany z obrotu, a klienci, którzy zdążyli go kupić, mogą zwrócić go do sklepu. Sanepid apeluje o ostrożność.

GIS wydał ważne ostrzeżenie. Przeprowadzenie specjalnych testów pozwoliło na wykazanie nieprawidłowości w kolejnym produkcie spożywczym. Tym razem wadliwy okazał się "Ser Koryciński Swojski", za którego produkcję odpowiada firma "Zarzeccy". W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów przedsiębiorcy postanowili wycofać go ze sprzedaży, a GIS wydał oświadczenie publiczne, w którym podane zostały dane jego konkretnych partii.

Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyćSzumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyćCzytaj dalej

Groźne bakerie wykryte w popularnym serze. GIS podaje szczegółowe dane

Firma "Zarzeccy" słynie z produkcji "Sera Korycińskiego Swojskiego". Produkt cieszy cię dużym uznaniem i często gości w polskich kuchniach. Tym razem podany do stołu może stanowić niemałe zagrożenie. Bakterie, które zostały w nim wykryte mogą prowadzić do zatrucia pokarmowego. Każdy, kto posiada w domu konkretną partię produktu, powinien się jej pozbyć. Klienci, którzy nie chcą wyrzucać sera, mogą zwrócić go do sklepu, w którym dokonali zakupu. Taką decyzję podał GIS w swoim komunikacie.

Jak informuje TVP Info, nieprawidłowości zostały wykryte w „Serze Korycińskim Swojskim” – dojrzewającym z surowego, pełnego mleka krowiego z orzechami włoskimi. Z uwagi na obecność groźnych bakterii spożycie produktu może mieć poważne konsekwencje. Unikać należy przede wszytskim jednej partii.

- W serze korycińskim producenta „Zarzeccy” o numerze partii 30.06.2020 wykryto m.in. listerię i gronkowce, które mogą wywoływać zatrucie pokarmowe. Ze względów ostrożności wycofano wszystkie jego rodzaje – fragment komunikatu GIS cytuje TVP INFO

Na opakowaniu wadliwego produktu znajduje się data przydatności do 30 lipca 2020 roku. Podczas badań obecność bakterii listeria monocytogenes wykryto w 2 z 5 pobranych próbek, gronkowce koagulazo-dodatnie stwierdzono w 5 z 5 próbek, a enterotoksyny gronkowcowe znalazł się w 1 z 5 próbek produktu.

Najnowsze badania sera okazały się już dużo lepsze, jednak dalej występuja w nich pewne nieprawidłowości.

- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce w dniu 15 lipca 2020r. pobrał urzędowe próbki sera korycińskiego naturalnego do badań w kierunku obecności Salmonella, Listeria monocytogenes oraz gronkowców chorobotwórczych. W dniu 20 lipca 2020r. z Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Białymstoku otrzymano wyniki badań sera, w którym nie stwierdzono obecności Salmonella oraz Listeria monocytogenes, liczba gronkowców chorobotwórczych spełniała wymagania – czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny

Z tego względu producenci zdecydowali się na wycofanie z obrotu nie tylko podanej partii, ale asortymentu o szerszym zakresie. Wstrzymana sprzedaż dotyczy więc sera wyprodukowanego przed 30 czerwca 2020 roku i po 11 lipca 2020 roku. Decyzja bedzie obowiązywać do odwołania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł