GIS zdradził, kiedy możemy spodziewać się szczepionki na koronawirusa. Padł konkretny termin

GIS: szczepionka
fot. https://pixabay.com/ vperemencom
Autor Natalia Niewczas31.07.2020

GIS udziela informacji dotyczących ewentualnej daty pojawienia się szczepionki na koronawirusa. Pandemia COVID-19 szaleje na świecie od miesięcy i wciąż daje się ludziom we znaki. Na szczepionkę czekamy jak na wybawienie. Nie słabną też wiązane z nią nadzieje na zakończenie tego trudnego w historii ludzkości okresu.

GIS zabiera głos w sprawie szczepionki na koronawirusa. Szczepienia już od lat pozwalają uniknąć tysięcy zgonów spowodowanych niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi. Dzięki nim ludzkość zwalczyła odrę, tężec, świnkę czy krztusiec. Teraz cały świat niecierpliwie odlicza dni do wynalezienia skutecznej szczepionki, która położy kres pandemii koronawirusa.

Nadchodzi totalna rewolucja w programie 500+? ZUS już ją poparł, większość Polaków również jest zaNadchodzi totalna rewolucja w programie 500+? ZUS już ją poparł, większość Polaków również jest zaCzytaj dalej


GIS o szczepionce na COVID-19


Najnowsze przekazane przez GIS informacje niestety nie są optymistyczne. W czwartek 30 lipca głos w sprawie spodziewanej daty pojawienia się szczepionki zabrał Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Na skuteczną szczepionkę na COVID-19, jak twierdzi, przyjdzie nam jeszcze poczekać.


Według doniesień portalu medonet.pl szczepionka na koronawirusa będzie dostępna później, niż życzyłby sobie tego każdy z nas. Jak wynika z informacji przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, upragniona szczepionka pojawi się dopiero w połowie 2021 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z hitowego serialu Polsatu. Przegrała z okropną chorobą w wieku 56 lat
2.Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, w którym wykryto koronawirusa
3. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy


Jarosław Pinkas dodaje, że do czasu wynalezienia skutecznej szczepionki na COVID-19 prawdopodobnie stale będzie obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Pytany o kwestię ponownego otwarcia szkół we wrześniu odpowiada, że decyzje w tej sprawie powinny zapaść w połowie sierpnia. Główny Inspektor Sanitarny podkreśla jednocześnie, że w związku z obecnym dynamicznym rozwojem pandemii trudno cokolwiek przewidywać.


Sytuacja epidemiologiczna zmienia się w Polsce praktycznie z dnia na dzień. Ostatnio liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem znacznie wzrosła. W czwartek 30 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 600 nowych zachorowaniach na COVID-19. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło łącznie 1709 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakochaną parę poniosło na wieży widokowej. Kamera wszystko nagrała, sprawę bada prokuratura
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł