godziny dla seniorów
pixabay.com/sabinevanerp
Autor Natalia Niewczas - 13 Października 2020

Godziny dla seniorów są potrzebne? Ekspert komentuje

Już niebawem wracają godziny dla seniorów. Decyzja rządu ma związek z zauważalnym wzrostem zachorowań na COVID-19 odnotowywanym w ostatnim czasie. Wydzielony dla osób z grupy ryzyka czas na dokonanie zakupów w sklepach spożywczych i aptekach ma zapewnić im bezpieczeństwo. Jeden z polskich ekspertów postanowił podzielić się z rodakami swoją opinią na ten temat.

Z założenia godziny dla seniorów mają korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo osób z grupy ryzyka. Ostatnio na temat skuteczności tego rozwiązania wypowiedział się polski ekspert. Profesor Paweł Kubicki nie jest przekonany co do tego, że zaproponowane przez rząd rozwiązanie jest optymalne.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Zdaniem eksperta godziny dla seniorów nie są najlepszym rozwiązaniem

Wprowadzenie godzin dla seniorów to odpowiedź rządu na znaczny wzrost dobowych przypadków zachorowania na COVID-19. To właśnie osoby starsze i obciążone dodatkowymi chorobami przewlekłymi są bowiem najbardziej narażone na cięższy przebieg zakażenia. Godziny dla seniorów, zdaniem profesora Pawła Kubickiego, nie stanowią jednak właściwej ochrony. Specjalista zwraca uwagę między innymi na to, że nie ma obecnie żadnych naukowych dowodów na to, że to właśnie w sklepach dochodzi do znacznej ilości zakażeń.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, profesor Paweł Kubicki sugeruje, że wprowadzenie godzin dla seniorów ma na celu poprawę wizerunku rządu. Jednocześnie ekspert zwraca uwagę na to, że w istocie personel może stanowić potencjalne zagrożenie dla osób z grupy ryzyka.

Profesor Paweł Kubicki ustosunkował się także do innego, alternatywnego scenariusza, który zakłada wprowadzenie zakazu pozostania w domach dla seniorów na czas epidemii. Ekspert nie ma wątpliwości, że w Polsce jest to po prostu niemożliwe.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Brakuje Ci już maseczek? Od jutra sieciówka będzie je sprzedawać za bezcen
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

- Po pierwsze: zakaz opuszczania domów jest niemożliwy do zrealizowania, a po drugie: nie pomoglibyśmy osobom, które byśmy zamknęli w domach. W praktyce byłoby to nakazanie śmierci w samotności w domu, bez wystarczającego wsparcia. Nie jesteśmy w stanie odizolować grupy społecznej, jaką są osoby starsze, ponieważ nie mamy tak wydolnego systemu - przekonuje specjalista.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjawili prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyści. Wicepremier przemówił
  2. Wpadka w "Jednym z dziesięciu". Zawodnik zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł