Górnicy poddawani testom na koronawirusa
pixabay.com/272447
Autor Barbara Bujar - 12 Czerwca 2020

Dramatyczna sytuacja na Śląsku. Kolejni górnicy poddawani testom na koronawirusa

Górnicy to grupa, która w ostatnim czasie jest najbardziej narażona na zakażenie koronawirusem. Codziennie potwierdzają się wśród nich nowe przypadki. W związku z tym, aby uniknąć nowych zachorowań, wszyscy górnicy przechodzą testy wykrywające COVID-19. Od dziś kopalnie także ograniczają, a niektóre nawet wstrzymują wydobywanie węgla.

W ostatnim czasie województwo śląskie stało się największym ogniskiem koronawirusa w Polsce. W wiadomościach codziennie słyszy się o nowych zachorowaniach w regione. Wszystko za sprawą kopalń, w których masowo dochodzi do zakażeń. Najnowsze informacje, które opublikował portal rmf24.pl, świadczą o tym, że tylko dzisiaj, 12 czerwca, zgłoszono już 23 nowe przypadki. Górnicy, u których stwierdzono COVID-19 to pracownicy takich kopalń jak: Bolesław Śmiały, Ziemowit, Budryk, Szczygłowice i Borynia. Najwięcej przypadków odnotowano w kopalni Marcel w Radlinie.

3-letnia dziewczynka zarażona chorobą weneryczną. Została zgwałcona przez 32-latka3-letnia dziewczynka zarażona chorobą weneryczną. Została zgwałcona przez 32-latkaCzytaj dalej

Górnicy przechodzą testy i zostają bez pracy

Wśród społeczeństwa górniczego od jakiegoś czasu przeprowadzane są testy wykrywające koronawirusa. Ich wykonanie pomoże zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Termin indywidualnie zależy od zakładu. Z podanych informacji wiemy, że w kopalni Bolesław Śmiały testy już się rozpoczęły i pracownicy sprawdzani są od wczoraj. W miejscu kąpieliska rozstawione są trzy punkty, w których odpowiednio przygotowany i zabezpieczony personel pobiera się wymazy od górników. Testy mają potrwać do soboty, czeka na nie aż około 1900 osób.

Dramatyczna sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że od dziś 10 kopalń Polskiej Grupy Górniczej ogranicza prace, a w niektórych podjęto nawet decyzję o całkowitym wstrzymaniu wydobywania węgla. Aby uchronić kopalnie przed zagrożeniami naturalnymi w zakładach będą obecni pracownicy. Ich obowiązki będą wyglądać jednak nieco inaczej, a ilość będzie ograniczona. Odbije się to na wszytskich górnikach.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciach

Na czas postoju w zakładach ma pracować mniej osób. Ich liczba, w zależności od indywidualnych potrzeb każdej kopalni, będzie wahał się między 30 a 60 proc. Wstępne ustalenia podają, że wstrzymanie lub ograniczenie prac ma potrwać przez trzy tygodnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Klemens Murańka rozłożył nas na łopatki. Skoczek narciarski chce sponsoringu od...Tadeusza Rydzyka (WIDEO)

Następny artykuł