Grupa krwi może wpływać na niektóre choroby. Warto je poznać

grupa krwi a choroby
unsplash CDC
Autor Klaudia Gaicka29.11.2020

W zależności od grupy krwi towarzyszy nam inne ryzyko groźnych chorób przewlekłych. Warto mieć to na uwadze i dokonywać regularnych badań. Wśród tych schorzeń znajdują się także nowotwory.

Wraz z rozwojem medycyny dowiedzieliśmy się o tym, jak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia ma grupa krwi. Choć nie ma lepszej, czy gorszej, każda z nich niesie za sobą większe bądź mniejsze ryzyko niektórych schorzeń.

Decyzja zapadła. Dodatek covidowy nie dla wszystkich medykówDecyzja zapadła. Dodatek covidowy nie dla wszystkich medykówCzytaj dalej

W zależności od grupy krwi towarzyszy nam inne ryzyko groźnych chorób przewlekłych. Warto mieć to na uwadze

Listę chorób w pewien sposób determinowanych przez grupę krwi zaprezentował portal Abczdrowie.pl. Pierwszą z nich jest nowotwór żołądka. Okazuje się bowiem, że w przypadku grupy AB wystąpienie takich zmian jest nawet o 26 proc. bardziej prawdopodobne niż w przypadku osób z B i 0. Jeżeli mowa o A, ryzyko także jest wyższe jednak o 20 proc.

Także wrzody zdarzają się częściej u osób z grupą krwi A lub AB niż z 0. Powodem tego jest bakteria Helicobacter pylori, która lepiej czuje się w środowisku organizmu osób z tymi grupami krwi.

Zdaniem naukowców z Harvard School of Public Health w przypadku posiadania grupy 0 ryzyko chorób serca jest niższe o 23 proc. To bardzo znacząca liczba, zważywszy na ilość pacjentów ze schorzeniami tego rodzaju.

Prestiżowe czasopismo „Journal of the National Cancer Institute" przedstawiło badania sugerujące, że posiadacze grupy 0 są także o 37 proc. mniej narażeni na raka trzustki od pacjentów z innymi grupami krwi.

Co ciekawe, wielu ekspertów jest nawet zdania, że również nasza dieta powinna różnić się w zależności od grupy krwi. Dlatego, aby utrzymać organizm w zdrowiu, powinniśmy ją odpowiednio dostosować.

Ze względu na to przyjęło się, że posiadacze grupy 0 to „myśliwi”, czyli powinni jeść dużo mięs; A „rolnicy”, więc najlepsze dla nich są produkty pochodzenia roślinnego; B to „koczownicy”, więc powinni jeść najwięcej produktów mlecznych i mięs.

Dzisiaj grzeje:
1.W Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemię
2.Policja w mieszkaniu księdza znalazła kobietę. Więził ją przez 12 lat, druzgocące, w jakich warunkach żyła
3.Nie żyje aktor, który wcielał się w najpopularniejszą postać w dziejach. Fani kultowej produkcji nie dowierzają
4.
3 razy chciała dostać się do lekarza, za każdym przekładano wizytę. Podczas teleporady usłyszała, że zostało jej 6 miesięcy życia

Typowe objawy raka kości. Nigdy nie wolno ich bagatelizowaćTypowe objawy raka kości. Nigdy nie wolno ich bagatelizowaćCzytaj dalej

Grupa krwi AB jako najmłodsza ze wszystkich grup nie stawia przed nami specjalnych wymagań. Jednak jej posiadacze powinni unikać czerwonych mięs.

Warto pamiętać, że każda zmiana diety powinna być skonsultowana z lekarzem. Zwłaszcza w przypadku, kiedy cierpimy z powodu jakichś chorób przewlekłych.

Zygmunt Chajzer jest już po operacji. Wysłał wymowną wiadomość do fanów, co z jego zdrowiem?Zygmunt Chajzer jest już po operacji. Wysłał wymowną wiadomość do fanów, co z jego zdrowiem?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegóły
  2. Nie wiesz w co grać? Przedstawiamy top 10 gier na PC z 2020 roku
  3. Typowe objawy raka kości. Nigdy nie wolno ich bagatelizować
  4. 7-latek odczuwał silny ból. W jego przełyku lekarze znaleźli dziwny przedmiot
  5. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polski piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie
  6. Ktoś zakłada pułapki na zwierzęta. Zginął ukochany owczarek niemiecki, musiał cierpieć wiele godzin
  7. Widzieliśmy go w ”Ranczo”, ”Miodowych latach”, ”M jak miłość” i wielu innych. Aktor nie żyje, wczoraj odbył się jego pogrzeb

Następny artykuł