Domowe sposoby na grzybicę paznokci
pixabay.com/markusspiske
Autor Barbara Bujar - 3 Czerwca 2020

Domowe sposoby na grzybicę paznokci. Mogą okazać się niezwykle pomocne

Grzybica paznokci to popularna choroba, która najczęściej atakuje stopy. Jest poważna, dlatego nie należy jej lekceważyć. Oprócz standardowych środków, istnieją także domowe metody, które świetnie sprawdzają się w leczeniu przykrego schorzenia. Zobacz, w jaki sposób zwalczyć grzybicę.

Grzybica paznokci charakteryzuje się nieestetycznymi zmianami, w tym przebarwieniami, kruchością i nieprzyjemnym zapachem stóp, a dokładniej samych paznokci i skóry wokół nich. Schorzenie rozwija się wskutek zarażenia grzybami chorobotwórczymi. Jak podaje medistore.com.pl, takie infekcje rozwijają się najczęściej u mężczyzn, osób starszych, palaczy oraz chorych na cukrzycę, łuszczycę, raka albo AIDS. Grzybica rozprzestrzenia się bardzo szybko i można się nią zarazić wszędzie. Najczęściej zdarza się to na basenach, w ogólnodostępnych prysznicach albo podczas wypożyczania butów narciarskich czy łyżew.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci. Mogą okazać się niezwykle pomocneDomowe sposoby na grzybicę paznokci. Mogą okazać się niezwykle pomocneCzytaj dalej

Grzybica paznokci znika dzięki domowym sposobom

Schorzenie, które atakuje nasze stopy, najlepiej zdiagnozować u lekarza, ponieważ samemu można pomylić je z innymi infekcjami. Jeśli upewnimy się, że na paznokciach pojawiła się grzybica, możemy przystąpić do leczenia. Najlepiej jest stosować leki, które przepisze nam specjalista. Warto sięgnąć również po naturalne rozwiązania.

Portal kobieceinspiracje.pl proponuje pięć produktów, które dzięki swoim grzybobójczym właściwościom, doskonale pomogą nam w zwalczaniu infekcji paznokci. Warto używać ich także jeszcze przez kilka miesięcy po ustąpieniu objawów.

Pierwszym składnikiem, który idealnie sprawdzi się w problemie grzybicy paznokci jest kurkuma. Można nakładać ją na paznokieć samą albo wymieszać z niewielką ilością oleju kokosowego. W ten sposób powstanie pasta, którą łatwiej będzie nanieść na paznokieć i pozostawić przez kilka minut. Kolejnym rozwiązaniem może być ocet jabłkowy. Jedyne co wystarczy zrobić, to nanieść odrobinę na wacik i wetrzeć w paznokieć. Zabieg najlepiej powtarzać rano i wieczorem.

Na grzybicę paznokci idealny będzie również olejek z miodły indyjskiej, który dodatkowo pomoże w pielęgnacji skóry stóp. Kilkanaście kropli produktu w połączeniu z połową szklanki wody stworzą doskonały płyn, którym należy smarować paznokieć dwa razy dziennie.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka

2. Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt

Pomocny okaże się również olejek kokosowy, który można używać nawet kilka razy dziennie. Najlepiej jednak nałożyć go na chory paznokieć przed snem i zabezpieczyć skarpetką. Warto zastosować też olejek z oregano. Należy pamiętać jednak o jego rozcieńczeniu. 10 kropel produktu można wymieszać z jedną łyżką czystej wody. Tak przygotowanym płynem można smarować chore miejsce trzy razy dziennie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler
  2. Na weselu puścili hity disco polo. Warszawiance puściły nerwy, żenująca reakcja kobiety, nie wytrzymała
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Rusza nowy program wsparcia dla wybranych Polaków. Można otrzymać do 5 tysięcy

Następny artykuł