sprzedawali trujące grzyby
pixabay.com/_Alicja_
Autor Natalia Niewczas - 7 Października 2020

Jeden błąd doprowadził do tragedii. Nie żyją 4 osoby

Grzyby to dla wielu prawdziwy rarytas. Leśne przysmaki znajdują w kuchni wiele rozmaitych zastosowań, stanowią między innymi doskonały dodatek do sosów czy dań mięsnych. Z grzybami zawsze warto jednak uważać - w tym przypadku błąd doprowadził do śmierci czterech osób.

Grzyby to nie tylko pyszne borowiki czy aromatyczne kurki. W Polskich lasach na entuzjastów grzybobrania czyha także wiele pułapek. Wpadnięcie w jedną z nich może zakończyć się nawet w najgorszy z możliwych sposobów, czego niezwykle smutne potwierdzenie stanowi śmierć czterech osób, które nieświadomie dokonały zakupu trujących grzybów.

Jeśli dbasz o zdrowie, natychmiast przestać je spożywać. Najbardziej rakotwórcze artykuły, z których szkodliwości wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawyJeśli dbasz o zdrowie, natychmiast przestać je spożywać. Najbardziej rakotwórcze artykuły, z których szkodliwości wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawyCzytaj dalej


Mężczyźni sprzedawali trujące grzyby


Choć sprzedający grzyby mężczyźni powiedzieli funkcjonariuszom policji, że sami próbowali zebranych okazów i nie doświadczyli żadnych niepokojących dolegliwości, w rzeczywistości oferowali trujące muchomory sromotnikowe (muchomor zielonawy). Część grzybów trafiła w ręce sióstr (80 i 66 lat); pozostałe sprzedano na targu w mieście Września.


Jak podaje portal webniusy.com, siostry spożyły grzyby na niedzielny obiad. Już w poniedziałek rano kobiety trafiły do szpitala w Poznaniu, obie miały objawy zatrucia. Wysiłki lekarzy nie przyniosły spodziewanych efektów, w ciągu kilku dni kobiety zmarły.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.39 tys. złotych zadłużenia na każdego Polaka już w 2021 roku. Resort finansów podał niepokojące dane
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła


Do zatrucia doszło także w przypadku 70-latki z Wrześni. Kobieta zmarła, podobnie jak jej syn. Wszystkie wyżej wymienione osoby łączy jedno: zakupiły, a następnie spożyły, grzyby od tych samych mężczyzn. Policji udało się dotrzeć do oferujących trujące okazy grzybiarzy.


Muchomor sromotnikowy to wyjątkowo trujący grzyb. Bywa mylony z innymi gatunkami, na przykład gąską zielonką. Tymczasem muchomor sromotnikowy odpowiada nawet za 90% śmiertelnych zatruć grzybami w naszym kraju - właśnie dlatego zawsze należy zbierać tylko te okazy, co do których nieszkodliwości grzybiarz ma całkowitą pewność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat informuje. Chcą ponownie zamknąć granice? Rząd wyjawił całą prawdę
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Dziecinnie proste i niesamowicie pyszne. Obłędne pieczone ziemniaki po grecku

Następny artykuł