Niedawno została mamą. Walczy ze śmiertelną chorobą

guz mózgu pani Aleksandra
unsplash.com/Marcelo Leal
Autor Natalia Niewczas06.12.2020

“Guz mózgu” - właśnie z tą diagnozą zaledwie od kilku tygodni mierzy się pani Aleksandra Zwolińska. Półtora roku temu została mamą Marcelinki; nie wyobraża sobie, by jej mała córeczka miała w ogóle nie pamiętać matczynej miłości. Szansą na wyleczenie jest dla pani Aleksandry kosztowna immunoterapia w Niemczech.

Zanim pani Aleksandra dowiedziała się o guzie mózgu, przez wiele lat zmagała się z inną chorobą, padaczką. Podczas ataków pacjentka traciła przytomność. Ponieważ choroba na pewien czas się wyciszyła, gdy pojawiły się intensywne bóle głowy, pani Aleksandra rozpoznała w nich nawrót padaczki. Badania ujawniły jednak inną, okrutną prawdę.

Zatrważająca relacja ze szpitala covidowego. Zatrważająca relacja ze szpitala covidowego. "Planujemy wypis, a pacjent umiera"Czytaj dalej

Wykrycie guza mózgu w jednej chwili zrujnowało poukładane życie pacjentki

Objawy, które pani Aleksandra brała za nawrót padaczki, w rzeczywistości wywoływał 8-centymetrowy guz mózgu. Kobieta z trudem zajmowała się swoją córeczką.

Zobacz także: Klienci ogromnego banku mogą się cieszyć. Przekazano im wspaniałe wieści

Badanie rezonansem potwierdziło, że w pani Aleksandry rozwija się guz mózgu. Jak wspomina pacjentka, w jej sercu jeszcze przez moment tlił się nieśmiały płomyk nadziei na to, że zmiana nie okaże się złośliwa.

Biopsja wykluczyła jednak optymistyczny scenariusz. Życiu pani Aleksandry zagraża glejak wielopostaciowy - zmiana jest złośliwa i wciąż rośnie.

Zobacz także: Święty Mikołaj wylądował na polskim lotnisku. Nagranie trafiło do sieci

Jak podaje portal zwrotnikraka.pl, glejak wielopostaciowy to jeden z najbardziej agresywnych nowotworowych guzów mózgu. Cechuje go złe rokowanie; przyczyny powstawania złośliwych nowotworów mózgu w dużej mierze pozostają wciąż nieznane.

Guz mózgu pani Aleksandry jest zlokalizowany na dwóch półkulach mózgu. Zdaniem lekarzy jest nieoperacyjny.

Polscy lekarze zaproponowali pacjentce chemioterapię. Ona i jej rodzina szukali jednak innych rozwiązań - tym sposobem dotarli do informacji o immunoterapii, jaką można podjąć w Niemczech.

Immunoterapia ma aktywować układ odpornościowy - posiada on bowiem naturalne mechanizmy zdolne do obrony organizmu przed złośliwymi komórkami. Za zaletę tej terapii uważa się między innymi stosunkowo małą inwazyjność.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Produkty, które szkodzą naszym nerkom. Lepiej ich unikaćProdukty, które szkodzą naszym nerkom. Lepiej ich unikaćCzytaj dalej

Immunoterapia jest skuteczna, ale i niezwykle kosztowna. Dlatego pani Aleksandra zwróciła się z pomocą do internautów - na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka funduszy, które mogą uratować życie młodej mamy (dostępna >tutaj<).

- Jeśli odejdę, Marcelinka będzie mnie ledwo pamiętać. Będzie znała mnie tylko ze zdjęć. Dlatego nie poddam się - będę walczyć o swoje życie i zapukam w każde drzwi, by odnaleźć ratunek. Chcę wychować swoje dziecko, widzieć jak dorasta. Chcę żyć, po prostu żyć… - pisze pani Aleksandra.

Bill Gates powiedział, kiedy skończy się epidemia. Podał konkretny termin oraz warunki, które muszą spełnić ludzieBill Gates powiedział, kiedy skończy się epidemia. Podał konkretny termin oraz warunki, które muszą spełnić ludzieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł