Ginekolog oskarżony za gwałt i molestowanie 26 pacjentek
unsplash.com/Clay Banks
Autor Barbara Bujar - 2 Lipca 2020

Jego ofiarą padło 26 kobiet. Ginekolog usłyszał wyrok za gwałt i molestowanie

Gwałt i molestowanie seksualne to zarzuty, które postawiono jednemu z zabrzańskich ginekologów. Mężczyzna został zatrzymany w sierpniu 2018 roku, a jego proces rozpoczął się prawie rok później - w maju 2019 roku. W ciągu 14 lat lekarz miał skrzywdzić 26 kobiet, które były jego pacjentkami. Oskarżony usłyszał już wyrok.

Ginekolog to bardzo ważny specjalista, którego gabinet regularnie powinna odwiedzać każda kobieta. Niestety, nie zawsze te wizyty przebiegają prawidłowo i zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Pacjentki od swoich lekarzy oczekują wsparcia i pomocy w dolegających im problemach. Zdarza się jednak, że otrzymują coś zupełnie innego. Wydarzyło się tak w gabinecie Monzera M., który przyjmował swoje pacjentki w Zabrzu, Knurowie i Gliwicach. Mężczyznę oskarżono o gwałt i molestowanie seksualne na 26 kobietach.

Przez lata uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Kiedy lekarze zobaczyli prześwietlenie nie wierzyli własnym oczomPrzez lata uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Kiedy lekarze zobaczyli prześwietlenie nie wierzyli własnym oczomCzytaj dalej

Ginekolog oskarżony o gwałt i molestowanie. Decyzją sądu przez długie lata nie wyjdzie z więzienia

Jak informuje Polsat News, ginekolog Monzer M. jest Syryjczykiem, ale od wielu lat mieszka w Polsce, której jest obywatelem. Mężczyzna swoich konsultacji lekarskich udzielał w trzech gabinetach. W sierpniu 2018 roku został zatrzymany przez policję, ponieważ jedna z pacjentek oskarżyła go o niestosowne zachowanie. Lekarzowi postawiono zarzut gwałtu i molestowania seksualnego. Za pośrednictwem mediów poproszono też inne skrzywdzone kobiety o złożenie zeznań. W sumie okazało się, że ofiarą ginekologa padło 26 jego pacjentek.

Zgodnie z zeznaniami poszkodowanych kobiet, do gwałtów i molestowania miało dochodzić, kiedy lekarz był z nimi sam na sam i w gabinecie wykonywał badania. Miało się to odbywać na przestrzeni 14 lat, od 2004 do 2018 roku. Ginekolog jednak nie przyznawał się do winy, po czasie nie chciał już nawet składać zeznań. W maju 2019 roku, po zebraniu całego materiału dowodowego przez prokuraturę, rozpoczął się jego proces.

Rozprawa sądowa odbywała się bez udziału publiczności. Taką decyzję podjęto ze względu na dobro i bezpieczeństwo poszkodowanych kobiet. Po przeanalizowaniu sprawy sąd wydał wyrok. Lekarz został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna przez 15 lat nie będzie mógł też wykonywać zawodu. Zobowiązany został także do wypłacenia odszkodowania skrzywdzonym pacjentkom.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Po zapadnięciu wyroku na komentarz pozwolił sobie Wojciech Czapczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, którego cytuje Polsat News.

- Wyrok co do zasady uwzględnił wnioski prokuratury w zakresie wymiaru kary łącznej, środka dotyczącego zakazu wykonywania zawodu ginekologa i finansowych konsekwencji. Wyrok został oceniony jako słuszny. Nie będziemy składać apelacji – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł