Gwałciciele z Łodzi zostali skazani
pixabay.com/manfredrichter
Autor Barbara Bujar - 9 Czerwca 2020

Więzili i gwałcili 26-latkę. W końcu zapadł wyrok

Gwałt nie był jedynym brutalnym czynem, jakiego doznała 26-letnia mieszkanka Łodzi. Oprawcy przetrzymywali ją przez osiem dni, w dodatku bili i obrażali. Brutalne czyny doczekały się w końcu wyroku. Mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Łodzi na 25 lat pozbawienia wolności oraz na wypłacenie odszkodowania matce, której córka zmarła w wyniku doznanych obrażeń.

Z informacji podanych na portalu naszemiasto.pl wiemy, że koszmar młodej kobiety rozpoczął się 19 lipca 2017 roku. 26-latka poznała wtedy mężczyzn, którzy zaprosili ją do mieszkania jednego z nich. Kobieta z chęcią przyjęła zaproszenie, którego potem szybko pożałowała. Na miejscu przeżyła koszmar. Gwałt, bicie i zakaz snu – to pewnie tylko nieliczne przykłady tego, co przeszła.

Kobieta ostatkiem sił uwolniła się z mieszkania dopiero po 8 dniach tortur. Nie poinformowała policji, ale ukryła się u znajomego. Dwa dni później jej matka wezwała pogotowie ratunkowe. 26-latka trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej liczne wielonarządowe obrażenia. Zmarła 19 sierpnia 2017 roku.

Najnowsze doniesienia. COVID-19 chorobą sezonową?Najnowsze doniesienia. COVID-19 chorobą sezonową?Czytaj dalej

Zostali skazani za gwałt i znęcanie nad 26-letnią mieszkanką Łodzi

Jak podaje portal onet.pl oprawcy młodej łodzianki zostali w końcu ukarani. Podczas rozprawy, która odbyła się w gmachu Sądu Okręgowego w Łodzi, Grzegorz K, Tomasz K. i Sebastian T. nie przyznali się do winy. Prowadząca rozprawę, sędzia Monika Gradowska, powołała się jednak na poważne uszkodzenia ciała, jakich doznała kobieta.

- Pozbawienie wolności pokrzywdzonej łączyło się ze szczególnym udręczeniem, polegającym na wielokrotnym gwałceniu kobiety, uniemożliwianiu snu, poniżaniu, naruszaniu nietykalności cielesnej i znieważaniu jej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe oraz opluwaniu – cytuje portal.

Wszyscy oskarżeni zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd wliczył w to już odbyty przez mężczyzn areszt. Dodatkowo oprawcy kobiety zostali zobowiązani do wypłacenia jej matce odszkodowania w kwocie 250 tys. zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

Po ogłoszeniu wyroku złożone zostały już apelacje. Z nałożoną na mężczyzn karą nie zgadzają się obrońcy Sebastiana T. i Tomasza K. Nad wniesieniem odwołania zastanawia się także prokuratura, która oczekiwała kary dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. Pilna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ogłosił ogromny sukces w walce z poważnym niebezpieczeństwem
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski zarabia krocie w internecie. Za jeden wpis może kupić mieszkanie

Następny artykuł