Pięcioletni chłopiec został zgwałcony
unsplash.com/Trym Nilsen
Autor Barbara Bujar - 18 Lipca 2020

5-latek zgwałcony przez grupę nastolatków. Nie mieli więcej niż 13 lat

Gwałt, do którego doszło 1 lipca na terenie Australii, nie był w tej okolicy pierwszym zdarzeniem tego typu. Tym razem skrzywdzony został 5-letni chłopczyk. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala, a sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Okazuje się, że żaden z oskarżonych nie ukończył jeszcze 13 lat. Mieszkańcy są oburzeni.

Przestępstwa na tle seksualnym stały się problemem, z którym australijskie służby walczą ostatnio coraz częściej. Jak podaje portal popularne.pl, w głównej mierze dochodzi do nich wśród aborygeńskiego społeczeństwa, które zamieszkuje tereny północnego Queensland. Według naukowców z Uniwersytetu Griffith, którzy pod kierownictwem profesora Stephena Smallbone’a przeprowadzili specjalne badania, gwałt jest tam stwierdzany 6,6 razy częściej niż w pozostałej części Australii. Jego ofiarami najczęściej padają dzieci, których średni wiek szacuje się na mniej niż 14 lat.

Częste gwałty na nieletnich nieodłącznie wiążą się także z problemem chorób, które przenoszone są drogą płciową. Z ustaleń portalu wynika, że w północnym Queensland zakażenia kiłą są diagnozowane 56 razy częściej niż wynosi średnia stanowa. Choroby tego rodzaju wykryto już u 29 dzieci, które nie ukończyły jeszcze 10. roku życia.

Łukasz Szumowski może zostać oddany do dymisji? SE podał listę ministrów do wymianyŁukasz Szumowski może zostać oddany do dymisji? SE podał listę ministrów do wymianyCzytaj dalej

Gwałt na 5-latku. Chłopiec natychmiast trafił do szpitala

Brutalne przestępstwo, na które 1 lipca pozwolili sobie oprawcy 5-letniego chłopca, nie były pierwszą taką sytuacją wśród społeczności australijskiej. 15 lat temu głośno było o sprawie skrzywdzonej 10-latki, która padła ofiarą 9 mężczyzn. Choć u dziewczynki stwierdzono lekką niepełnosprawność intelektualną, a napastnicy w wieku od 13 do 25 lat przyznali się do winy, sąd nie wymierzył im kary. Decyzję miał tłumaczyć tym, że 10-latka najprawdopodobniej zgodziła się na zbliżenie. Taki wyrok oburzył wszystkich. Krytycznie wypowiedział się także ówczesny premier Australii, Kevin Rudd, którego cytuje popularne.pl.

- Jestem zniesmaczony i zbulwersowany doniesieniami o tej sprawie, które widziałem w dzisiejszych gazetach. Mój stosunek do przemocy wobec kobiet i dzieci, w tym przemocy seksualnej wobec kobiet i dzieci, jest postawą zerowej tolerancji – powiedział.

W środę 1 lipca doszło niestety do kolejnej bulwersującej sytuacji. 5-latek został zgwałcony przez czterech nastolatków, z których żaden nie ukończył jeszcze 13 lat. Oprawcy zaatakowali chłopca na plaży Aborygenów w Far North Queensland, a dokładnie na północno-zachodnim wybrzeżu Cape York. Dziecko od razu zostało prztransportowane helikopterem do szpitala, który oddalony był aż o 800 km od miejsca zdarzenia. W tym samym czasie policja zatrzymała nastolatków.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Oszczędności dramatycznie niskie. Fatalne wiadomości dla Polaków, stan naszych finansów nie jest dobry

Mieszkańcy Queensland są oburzeni i nie chcą, by napastnicy 5-letniego chłopca wracali do domów. Wszyscy boją się jednak, że sprawa właśnie tak się skończy. Choć prawo australijskie uznaje, że nieletni mogą zostać skazani, najczęściej kończy się to w ich przypadku na ostrzeżeniu, spotkaniem z rodziną ofiary i obowiązkiem przeprosin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa kolejny dramat. Straciła męża w tragicznych okolicznościach, teraz sprawą jego pochówku zajmie się sąd;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł