Gwałt mężczyzna
pixabay.com Fotorech
Autor Klaudia Bochenek - 29 Sierpnia 2020

Wstrząsająca relacja zgwałconego mężczyzny. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach

Przeżył gwałt, opowiedział o swoich doświadczeniach oraz o tym, jak został potraktowany przez innych. Przykre i straszne zarazem. Gwałt jest dziś uznawany za temat tabu, jednak nie tylko w przypadku kobiet. Mężczyźni boją się przyznać, że zostali wykorzystani - są przecież uznawani za tą silniejszą płeć, jednak obawiają się głośno rozmawiać o swoich uczuciach, stresie i rozpaczy związanej z przemocą seksualną.

Gwałt na mężczyznach został poruszony w jednym z artykułów Newsweeka. Jak pokazują badania prof. Zbigniewa Izdebskiego, nawet 11% polskich mężczyzn mogło doświadczyć tego typu przemocy. Wielu zgwałconym towarzyszy długa trauma - podobnie jak w przypadku wykorzystanych kobiet. Najczęściej są to problemy w przyszłych związkach, obawa przed wyśmianiem, chęć popełnienia samobójstwa, nienawiść do samego siebie.

Porażające nagranie z polskiego SOR-u. Mężczyzna z bólu nie miał siły iść, nikt nie udzielił mu pomocyPorażające nagranie z polskiego SOR-u. Mężczyzna z bólu nie miał siły iść, nikt nie udzielił mu pomocyCzytaj dalej

Przeżył gwałt, wszyscy go wyśmiewają i nie biorą na poważnie

Po publikacji artykułu, w mediach społecznościowych zawrzało. Wiele osób reagowało śmiechem na rewelacje portalu, pojawiły się też tak obrzydliwe komentarze jak np. "Z lochą, która waży 120 kilo i ma żółte zęby, to bym nie chciał" czy "taki to pożyje, niejeden mu zazdrości". Wysuwa się pytanie - czy jeśli ładna kobieta zgwałci, to mężczyzna nie powinien się tym tak mocno przejmować? Wielu internautów uważa, że "wymuszone chwile czułości" nie są przemocą, a wręcz pochlebstwem, w końcu mężczyzna musiał spodobać się przedstawicielce płci przeciwnej.

Wiele osób uważa również, że jeśli mężczyzna nie chciałby stosunku, penis nie byłby w stanie pobudzenia. Jednak medycyna wyróżnia trzy rodzaje erekcji: nocny (naturalny i fizjologiczny odruch), psychogenny (kiedy działają bodźce zewnętrzne, wyobrażenia seksualne) oraz odruchowy - czyli ten, który przeżywają gwałceni mężczyźni.

- To była masakra. Umysł jedno, a ciało zupełnie co innego. Im bardziej byłem podniecony, tym większy czułem wstręt. Do niej, do siebie. I próbowałem sobie wyobrażać, że to nie dzieje się naprawdę, że tylko mi się śni. Przecież to nie może być gwałt - opowiadał Kuba dziennikarzowi Newsweeka.

Z kolei na stronie Dad Hero pojawił się artykuł, którego bohaterem jest Tomek. Pewnego dnia uczestniczył w jednej z imprez, potem stracił przytomność. Obudził się w łóżku i zobaczył, że rozebrana do naga dziewczyna znajomego zadowala go oralnie. Prosił, aby przestała, jednak puszczała jego uwagi mimo uszu. Zerwał się, ubrał i uciekł.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarzy. Sytuacja chorych na raka jest tragiczna
2. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

- Gdy mówię o tym, co mi się przydarzyło, ludzie reagują śmiechem. Wielu moich znajomych twierdzi, że tamta dziewczyna mnie nie zgwałciła, bo przecież mi stanął. Chwilami sam nie jestem pewien, co tak naprawdę się wydarzyło. Czy to, że czuję się wykorzystany wbrew swojej woli, oznacza, że zostałem zgwałcony? A może przesadzam i nic szczególnego się nie zaszło? [...] nikt nie wierzył, że tego nie chciałem. Ci, z którymi rozmawiałem, wzruszali ramionami i mówili, że na pewno mi się podobało, więc w czym problem? - pyta Tomek.

Tomek zauważa, że w ostatnim czasie tworzy się wiele organizacji i instytucji, które mają pomóc kobietom dojść do siebie po gwałcie. Jednak mężczyźni nie mogą liczyć na tak duże wsparcie, które na pewno pomogłoby niejednej wyśmianej i poniżonej osobie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Chodzi o mięso drobiowe, jego spożycie może być niebezpieczne
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Dramatyczne wyznanie Otylii Jędrzejczak. Straciła dziecko, nie mogła liczyć na partnera

Następny artykuł