Zaskakujące właściwości zielonej herbaty. Jeśli jeszcze jej nie pijesz, jest duża szansa, że zaczniesz, gdy je poznasz

Herbata zielona - właściwości zdrowotne
pixabay.com/dungthuyvunguyen
Autor Barbara Bujar15.11.2020

Właściwości zielonej herbaty Azjaci znają już od tysiącleci. Z biegiem czasu produkt rozpowszechnił się jednak po świecie, a jego skład zdobywał coraz większe uznanie. Dziś w naturalnym napoju docenia się przede wszystkim obecność antyoksydantów i zdolność przyspieszania metabolizmu. To ważna informacja między innymi dla tych, którzy chcą uchronić się przed poważną chorobą lub pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zielona herbata zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, jeśli spojrzy się na jej bogatą zawartość. Choć tysiące lat temu odkryli ją Azjaci, dziś zna ją niemal cały świat. Wciąż nie każdy ma jednak świadomość tego, jakie korzyści może przynieść mu włączenie naturalnego napoju do swojej codziennej diety. Warto się o tym przekonać.

Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagowałZatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagowałCzytaj dalej

Właściwości zdrowotne zielonej herbaty. Kiedy wpływa na organizm najlepiej?

Jak podaje Krok do Zdrowia, zielona herbata zawiera mnóstwo substancji roślinnych. To cenne składniki, które nie tylko opóźniają proces starzenia, ale przede wszystkim pozwalają zwalczać wolne rodniki. Dzięki temu organizm staję się dużo bardziej odporny na powstawanie poważnych chorób.

Mówiąc o substancjach roślinnych, nie można nie wspomnieć o antyoksydantach, czyli tzw. przeciwutleniaczach. To bardzo ważne związki chemiczne, które pełnią w organizmie podobną rolę – eliminują wolne rodniki, chroniąc organizm przed nowotworami, chorobą niedokrwienną serca oraz przewlekłym zmęczeniem.

Działanie antyoksydantów zostało potwierdzone badaniami opublikowanymi w czasopiśmie naukowym Public Health Nutrition, na które powołuje się serwis Krok do Zdrowia. Warto pamiętać o tym, że korzystne działanie substancji wymaga regularnego spożywania zielonej herbaty.

Aby składniki mogły odpowiednio spełniać swoją funkcję, należy także dbać o zbilansowaną dietę. Zielona herbata dużo szybciej uwalnia bowiem swoje właściwości w odpowiednich warunkach. Według dietetyków należą do nich między innymi: ograniczenie spożywania tłuszczów trans, ultra przetworzonej żywności i napojów alkoholowych, wzbogacenie codziennych posiłków w ryby, warzywa owoce i błonnik oraz prowadzenie aktywnego trybu życia.

Przy aktywności warto się na chwilę zatrzymać. Zielona herbata posiada bowiem jeszcze jedną właściwość – pomaga w przyspieszeniu metabolizmu. To dobra informacja dla wszystkich, którzy zmagają się z nadwagą lub po prostu chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nic jednak samo się nie zrobi, dlatego ważne jest, by pamiętać o regularnych ćwiczeniach.

Stymulowanie wagi dzięki zielonej herbacie to właściwość, która podobnie jak zmniejszanie ryzyka występowania chorób została udowodniona naukowo. Badacze opisali ją na łamach magazynu naukowego Nutrición Hospitalaria. Zaznaczyli, że napój przyspiesza spalanie kalorii i tłumi apetyt, jednak potrzebuje przy ty współpracy człowieka, który dba o swoją codzienną dietę.

Zielonej herbacie może towarzyszyć także żurawina. Nie każdy wie, że owoc charakteryzuje się równie bogatym składem. Za jego pomocą do organizmu trafiają przeciwutleniacze, błonnik oraz witamina C. Dzięki temu stosowanie żurawiny i zielonej herbaty jednocześnie zwiększa barierę ochronną, pozwalając antyoksydantom działać z podwójną siłą.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Tragiczne wieści z samego rana, rzecznik potwierdza. Nie żyje 13-letnia dziewczynka, jej koleżanka jest pod opieką lekarzy
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Gwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu chorobyGwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu chorobyCzytaj dalej

Opóźniając proces starzenia, chroniąc przed poważnymi chorobami i stymulując wagę, zielona herbata zwyczajnie wydłuża żywotność człowieka. Może być przyjmowana w popularnej postaci napoju, a także suplementów bogatych w skład jej liści

Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej naradyPoważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej naradyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada
  2. Ogromna inwestycja PKN Orlen na Bałtyku. Milowy krok do transformacji energetycznej
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

Następny artykuł