Higiena jamy ustnej może być zachowana dzięki stosowaniu płynu do płukania z zielonej herbaty
unsplash.com/Superkitina
Autor Barbara Bujar - 3 Lipca 2020

Jest znacznie lepsza niż płyny do płukania ust. Bez problemu przygotujesz ją w domu

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Dla wszystkich powinna stanowić nieodłączny element toalety porannej i wieczornej. Czynność nie polega jednak wyłącznie na szczotkowaniu zębów. Warto pamiętać także o płukaniu jamy ustnej, dzięki czemu bakterie, które się w niej gromadzą, zostaną usunięte. Do tego zabiegu często polecane są specjale płyny, które można kupić w sklepie lub aptece. Niestety większość z nich może mieć szkodliwy wpływ na zęby i powodować różnego rodzaju choroby. Warto więc zdecydować się na naturalny zamiennik. To nic trudnego.

Przyjemny oddech i uczucie świeżości to coś, na czym powinno zależeć każdemu z nas. O regularnym myciu zębów słyszymy przecież od małego. Odpowiednia higiena jamy ustnej nie kończy się jednak na szczotkowaniu. Popularne są także płyny do płukania ust, na które decyduje się coraz więcej osób. Produkty różnych marek można nabyć w sklepach, aptekach i drogeriach. Wybór jest szeroki, jednak musi być dobrze przemyślany. Dzięki płynom możemy oczywiście pozbyć się wielu bakterii i poczuć świeży oddech, niestety istnieją także negatywne skutki jego używania. Zamiast gotowego produktu warto zdecydować się na naturalna metodę.

Zamiast zareagować, nagrywała płaczące dziecko. Chciała mieć dowód dla lekarzaZamiast zareagować, nagrywała płaczące dziecko. Chciała mieć dowód dla lekarzaCzytaj dalej

Higiena jamy ustnej dzięki naturalnym składnikom. Poznaj korzystne działanie zielonej herbaty

Jak informuje 5minutdlazdrowia.pl, gotowe płyny do płukania jamy ustnej zawierają wiele składników, które przy zbyt częstym stosowaniu zaczynają być szkodliwe. W większości przypadków zalicza się do nich salicylan metalu, którego nadmiar w organizmie może doprowadzić do problemu niskiego ciśnienia krwi, wymiotów lub utraty wzroku. Zazwyczaj towarzyszy mu alkohol powodujący schorzenia ust i nieświeży oddech. Wymienić należy także chloheksydynę, która może być odpowiedzialna za choroby serca i nadciśnienie, sprzyjający rozwojowi raka piersi metyloparaben oraz heksydynę powodującą zaburzenia neurologiczne.

Wymienione wyżej dolegliwości są ryzykiem związanym ze zbyt częstym stosowaniem płynu do płukania ust. Według naukowców z Uniwersytetu w Bremie najczęściej dochodzi do schorzeń jamy ustnej. Dzieje się tak w przypadku płukania ust częściej niż trzy razy na dobę. Biorąc ten fakt pod uwagę, warto zastanowić się nad zastosowaniem naturalnego zamiennika, który jesteśmy w stanie przygotować sami w domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Naturalne produkty to świetne alternatywy dla gotowych płynów do jamy ustnej. Według naukowców o higienę śmiało można dbać dzięki włączeniu do swojej diety owoców, ziemniaków, fasoli, soczewicy albo grochu. Najlepiej jednak przygotować sobie zieloną herbatę. Zdaniem uczonych dobrze znany napój zmniejsza ilość bakterii, które powodują, że na naszych zębach powstaje osad. Zielona herbata ma działać lepiej niż chlorheksydyna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł