Higiena: Mycie rąk
pixabay_offtheleftheye
Autor Damian Witoń - 15 Marca 2020

Poprawne mycie rąk wcale nie jest takie proste. Wiele osób popełnia podstawowe błędy

Higiena osobista jest bardzo ważna w kontekście profilaktyki chorób zakaźnych. Jedną z najważniejszych czynności wchodzących w jej skład jest mycie rąk. Niestety wiele osób nie potrafi wykonać go poprawnie.

Higiena odgrywa bardzo ważną rolę w profilaktyce wielu chorób zakaźnych. Jednym z kluczowych jej elementów jest częste mycie rąk, na których przenosić mogą się niebezpieczne bakterie. Większości osób wydaje się, że nie ma w nim niczego, co mogłoby sprawić trudność. Niestety niektórzy z nas, nie wiedzą jak wykonywać tę czynność poprawnie.

Dzieci przechodzą koronawirusa inaczej niż dorośli. Dokładnie się im przyjrzyj, objawy, które powinny cię zaniepokoićDzieci przechodzą koronawirusa inaczej niż dorośli. Dokładnie się im przyjrzyj, objawy, które powinny cię zaniepokoićCzytaj dalej

Higiena osobista może ochronić nas przed zachorowaniem. Podstawą jest częste mycie rąk wykonywane w prawidłowy sposób

Wiele wirusów, w tym osławiony ostatnimi czasy koronawirus, może przeżyć przez pewien czas poza organizmem nosiciela. Istnieje zatem pewne ryzyko, że przejdą one na nasze ciało w kontakcie ze szklanymi, czy plastikowymi powierzchniami, chociażby podczas wizyty w publicznej toalecie. Jednakże wysoka temperatura i środki dezynfekujące są w stanie powstrzymać wirusy. Warto zatem regularnie myć ręce, pamiętając o pewnych zasadach, których powinniśmy się trzymać, aby czynność przynosiła pożądane rezultaty.

W pierwszej kolejności musimy zadbać, aby mycie rąk trwało odpowiednio długo. Zalecany czas to od 15 do 30 sekund. Jeżeli mamy problem z wyczuciem jego upływu, możemy wspomóc się na przykład poprzez recytację alfabetu. Dłonie należy obmywać dużą ilością ciepłej wody i mydła, które powinno być po nich regularnie rozprowadzone. Nie wolno zapominać o przerwach między palcami, paznokciach, pod którymi łatwo zbiera się brud, a także nadgarstkach. Szczególnie często ręce myć powinny osoby, które często przebywają w miejscach publicznych lub pobliżu osób chorych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pacjentom w dramatycznym stanie podano jeden lek. Ich stan poprawił się w 24h, nowa nadzieja w walce z koronawirusem

2. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje

Higiena może w dużym stopniu ograniczyć ryzyko zachorowania. Jednakże nie warto zapominać również o innych sposobach unikania zakażeń. W okresie wzmożonego rozprzestrzeniania się wirusów lepiej unikać zatłoczonych miejsc. Trzeba również zrezygnować z wycieczek w szczególnie zagrożone rejony świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Następny artykuł