HIV: lekarz zarażał swoich pacjentów
Autor Karol Zaborowski - 2 Listopada 2019

Zaraził prawie 900 dzieci wirusem HIV. Lekarz popełnił fatalny błąd

HIV jest niezwykle niebezpiecznym wirusem, który prowadzić może do pojawienia się u nas śmiertelnej choroby. Nie bez powodu od lat organizowane są różne akcje, które mają na celu uświadamianie ludzi, jak może dojść do zakażenia nim. Niestety przez fatalny błąd jednego lekarza prawie 900 dzieci zostało zainfekowanych.

HIV jest wirusem, o którym słyszał dosłownie każdy. W swoim czasie obawiał się go dosłownie cały świat, jednak z czasem ludzie zaczęli zapominać, jak niebezpieczny może być dla nas. Niestety często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak przez swoje niekiedy głupie decyzje narażamy się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Jednak nie do pomyślenia jest, aby lekarz, który ma nieść ludziom pomoc w chorobie, narażał ich w takim stopniu.

Do zatrważającego procederu doszło w pakistańskim mieście Ratodero. To właśnie tam miejscowy lekarz zaraził prawie 900 dzieci wirusem HIV, jednak jego ofiarami są również osoby dorosłe. Jak na razie wiadomo o ponad 1000 osób, jednak ich ostateczna liczba może być o wiele większa.

Anna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wieAnna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wieCzytaj dalej

Lekarz zarażał wirusem HIV

Wirusem HIV można zarazić się na wiele sposobów i aż wierzyć się nie chce, że lekarz, czyli osoba posiadająca wykształcenie medyczne mogła zrobić coś takiego. Wiedza na temat tego, że wirus może przenosić się poprzez krew i używanie tej samej igły do strzykawki, jest powszechna. Mimo to, doktor z miasta Ratodero zaraził swoich pacjentów właśnie poprzez stosowanie u nich jednej i tej samej igły.

Jak podaje portal Wp.pl, pakistańskie władze zatrzymały pediatrę za nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny, które obowiązują w szpitalu. Jak na razie udało się przebadać jedynie jedną czwartą mieszkańców regiony, gdzie leczył mężczyzna. Mimo to już wiadomo o ponad 1100 przypadkach zarażenia wirusem HIV.

Początkowo lekarz został oskarżony o umyślne rozprzestrzenianie wirusa, jednak policja zmieniła treść oskarżenia. Co więcej, doktor nie przyznaje się do winy i zaprzecza wszystkiemu. Najgorsze jest to, że mimo oskarżeń i postawionych zarzutów nadal przyjmuje pacjentów w szpitalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczna bakteria w popularnej przyprawie. Pilna decyzja GIS
  2. Mamy chwalą się, że palą podczas ciąży. "Paliłam przy każdej ciąży mam już trójkę dzieci"
  3. Rakotwórcza substancja znika ze sklepów. W Polsce zajadają ją tysiące dzieci

Następny artykuł