hot16challenge, apel barcisia i pazury
fot. https://www.youtube.com/ Siemano Soprano
Autor Klaudia Gaicka - 14 Maja 2020

Artur Barciś i Cezary Żak zwracają się z ważnym apelem do narodu. Wszystko w ramach popularnej akcji Hot16Challenge

Hot16Challenge nagrywa ostatnio coraz więcej polskich celebrytów. Wszystko za sprawą zbiórki na pomoc niedofinansowanej służbie zdrowia. W nierównej walkę włączają się wszyscy, piosenkarze, aktorzy, a nawet politycy.

Hot16Challenge jest wyzwaniem, które już kiedyś podbijało internet. Nie zyskało jednak takiej popularności, jak jego druga wersja, ponieważ wcześniej brały w nim udział głównie gwiazdy muzyki rap. Brakowało również motoru motywacyjnego, którym jest dziś zbiórka organizowana za pomocą portalu siepomaga.pl. Celem zbiórki jest wsparcie polskiej służby zdrowia w nierównej walce z koronawirusem. Swoje Hot16challenge nagrało wiele sławnych osób, takich jak Majka Jeżowska, Cleo, Agnieszka Chylińska czy Norbi. Jak na ironię swój występ udostępnił również prezydent Andrzej Duda, który odpowiada za niedofinansowanie służby zdrowia. W zbiórce zebrano już prawie 2 miliony złotych.

Sieć 5G jest już w Polsce. W jakich miastach działa, co na jej temat mówi WHO, czy jest bezpieczna?Sieć 5G jest już w Polsce. W jakich miastach działa, co na jej temat mówi WHO, czy jest bezpieczna?Czytaj dalej

Hot16Challenge, apel Artura Barcisia i Cezarego Żaka

Swój występ udostępnili również Artur Barciś i Cezary Żak, gwiazdy serialowego hitu z dawanych „Miodowe lata” oraz trochę nowszego, ale również bardzo popularnego serialu „Ranczo”. Do tematu podeszli bardzo oryginalnie, ponieważ wcielili się w dawne role z pierwszego z wymienionych seriali. W jednym z dawnych odcinków bohaterowie Tadeusz Norek i Karol Krawczyk stworzyli zespół muzyczny, który nazwali "Kanalersi", dziś tak właśnie nazwali swój duet nagrywający „szesnastkę”. Nagranie szybko stało się hitem internetu, film na serwisie Youtube ma już prawie półtora milionów wyświetleń.

„Kanalersi” apelują w nagraniu o powstrzymanie się od hejtu, który bardzo negatywnie wpływa na otaczający nas świat. Apel spotkał się z bardzo dużym uznaniem w tysiącach komentarzy.

- Niech wreszcie do świata, czy mama, czy tata, dotrze to, co się dziś dzieje. To nie jest zabawa, to nasza obawa, że nas ta nienawiść zaleje (...) Jak dziś się zbierzemy, to jutro będziemy... Będziemy mieć "Miodowe lata"! - rapowali Artur Barciś i Cezary Żak

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord

To nie jest pierwszy raz, kiedy Artur Barciś zwraca uwagę na problem szeroko pojętego hejtu. Jakiś czas temu na swoim profilu udostępnił list, który otrzymała od sąsiadów pewna pielęgniarka. Sąsiedzi kazali jej się wyprowadzić i nie wracać, póki nie przestanie pracować z chorymi. Aktor nie znalazł słów, by skomentował to zdarzenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos. Powiedział, co z organizacją wesel i ślubów w tym roku
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Następny artykuł