Hubert Czerniak pozbawiony prawa wykonywania zaowdu
screen youtube.com/Hubert Czerniak TV
Autor Karol Zaborowski - 31 Października 2019

Antyszczepionkowy lekarz Hubert Czerniak pozbawiony prawa wykonywania zawodu. Świetna decyzja sądu!

Hubert Czerniak jest znanym lekarzem w środowisku antyszczepionkowym. Często podawany jest jako autorytet przez osoby sprzeciwiające się obowiązkowi szczepień. Teraz sąd lekarski wydał wyrok, w którym pozbawił go prawa wykonywania zawodu.

Doktor Hubert Czerniak publicznie krytykował obowiązkowe szczepienia zarówno na swoim kanale na platformie YouTube, jak i w wielu wywiadach, które bez problemu znaleźć w sieci. Lekarz często był podawany jako autorytet w dziedzinie medycyny, a jego słowa trafiały do tysięcy internautów. Teraz jego działalnością zainteresował się sąd lekarski.

Szczepienia są tematem wielu dyskusji już od lat, a mimo to temat ten cały czas budzi bardzo silne emocje. Wraz z rozwojem licznych ruchów antyszczepionkowych rośnie liczba niezaszczepionych osób, co według lekarzy stanowi realne zagrożenie dla zdrowia wielu pacjentów.

Anna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wieAnna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wieCzytaj dalej

Doktor Hubert Czerniak stracił prawo wykonywania zawodu

Sąd lekarski podjął decyzję o pozbawieniu doktora Huberta Czerniaka prawa do wykonywania swojego zawodu na okres jednego roku. Jak informuje portal Onet.pl, chodzi dokładniej o jego wypowiedzi, które są niezgodne z przepisami kodeksu etyki lekarskiej, które zobowiązują lekarzy do postępowania zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną. Czerniak zapowiedział, że będzie się odwoływał od tej decyzji.

- To jest wyrok bez mocy wykonawczej. Będziemy się odwoływać do Naczelnej Izby Lekarskiej - mówił Hubert Czerniak.

Hubert Czerniak znany jest ze swojej współpracy ze stowarzyszeniem STOP NOP, którego przewodnicząca Justyna Socha podkreśla, że cały czas wspierają go. Dodatkowo adwokat doktora Czerniaka podkreśla, że jego klient nie kwestionuje, a ma jedynie wątpliwości co do składu preparatów podawanych dzieciom. Jednym z argumentów, który podaje, jest ten mówiący o braku możliwości sprawdzenia u noworodków przeciwwskazań do podania szczepienia podczas pierwszej doby życia.

Doktor Czerniak na swoim kanale porusza również inne kontrowersyjne tematy, które nie pokrywają się z aktualną wiedzą medyczną. W jednym ze swoich filmów stwierdza, że w jego klinice nawet asystenci są zdolni do wyleczenia choroby Hashimoto. Dla jego przeciwników wyrok, który zapadł w Łodzi, jest jednym z pierwszych kroków do tego, aby zatrzymać szerzenie się informacji dotyczących szkodliwości szczepień, które nie znajdują potwierdzenia w nauce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Migrena dotyka więcej osób niż cukrzyca czy nowotwory. Przedstawiamy listę produktów, które mogą ją wywoływać
  2. Nie żyje najstarsza kobieta na świecie. Znamy jej przepis na długowieczność
  3. Na diagnozę czekała 15 lat. Kiedy stwierdzono u niej nieuleczalną chorobę, poczuła ulgę

Następny artykuł