Na Pałacu Kultury i Nauki pojawił się czerwony piorun. Iberion i warszawski Ratusz wspierają protestujące kobiety

Iberion zamieścił na Pałacu Kultury i Nauki znak protestu kobiet
autor Piotr Dębski
Autor Natalia Niewczas30.10.2020

Grupa mediowa Iberion to wydawca 15 portali internetowych; w porozumieniu z warszawskim Ratuszem firma Iberion postanowiła wesprzeć strajkujące kobiety w spektakularny sposób. Na Pałacu Kultury i Nauki pojawił się czerwony piorun, będący symbolem ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Symbol Strajku Kobiet pojawił się na warszawskim Pałacu Kultury i Nauki w piątek 30 października o godzinie 17:30. Właśnie na ten czas zaplanowano kolejne duże protesty w stolicy Polski. Warszawiacy będą mogli podziwiać świecącą czerwoną błyskawicę do północy. To wspólna inicjatywa grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza. Odniósł się do niej prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

- W ten sposób możemy okazać naszą solidarność z kobietami, w walce o ich prawa. Tym samym chcemy, żeby wiedziały, że o nich nie zapomnimy, podziwiamy ich upór i determinację. Pamiętajcie, nie jesteście same - odniósł się do akcji grupy mediowej Iberion i warszawskiego Ratusza sam Prezydent m.st. Warszawy.

Przedstawiciele zarządu firmy solidaryzują się ze strajkującymi kobietami. Piorun na Pałacu Kultury i Nauki to swoisty symbol ich wsparcia.

- Wolność jest jedną z wartości, które powszechnie wyznajemy w ramach naszej organizacji. Zdecydowaliśmy się na takie gesty wsparcia nie tylko w ramach solidarności z ponad 60 koleżankami z pracy, ale i z wszystkimi kobietami. Są momenty, w których przyzwoitość nakazuje zabrać głos. Dziękujemy warszawskiemu Ratuszowi za to, iż w ramach wspólnej wizji sprawnie zrealizowaliśmy akcję na Pałacu Kultury i Nauki - mówi Albert Wójcik, prezes grupy mediowej Iberion.

- Każda kobieta powinna móc decydować o swoim ciele, swoim życiu i sobie samej. To prawo nigdy nie powinno być kwestionowane. Dlatego wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Kobiety w tej walce, do samego końca - komentuje akcję członek zarządu grupy mediowej Iberion Maksymilian Tomanek.

Grupa mediowa Iberion wyrażała swą solidarność z kobietami od samego początku ostatnich, burzliwych wydarzeń w kraju. Już po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w czwartek 22 października firma umieściła czerwony piorun nie tylko w logotypie firmy, ale i logotypach wszystkich wydawanych przez grupę portali internetowych. Ponad 60 pracowników grupy mediowej Iberion to kobiety; dnia 28 października, gdy zaplanowano ogólnopolski strajk kobiet, pracujące w firmie panie mogły liczyć na dodatkowy, płatny dzień wolny od pracy.

Grupa mediowa Iberion wydaje 15 portali tematycznych, w tym: turyści.pl. pacjenci.pl, antyfake.pl, światzwierzat.pl, biznesinfo.pl, lelum.pl, wawainfo.pl, smakosze.pl, zestadionu.pl, wtv.pl, zdrogi.pl, pikio.pl, rolnikinfo.pl, światradości.pl, techgame.pl.

Iberion

Następny artykuł