Iberion wydawca Pacjenci wspiera WOŚP
fot facebook.com/WOSP
Autor Karol Zaborowski - 12 Stycznia 2020

Iberion, wydawca Pacjenci.pl wspiera WOŚP. Przelewa fundacji 20 tysięcy złotych

Iberion, wydawca Pacjenci w tym roku również gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Konto fundacji zostało zasilone pokaźną sumą, która zostanie wykorzystana w słusznym celu.

Iberion, wydawca Pacjenci w tym roku również wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 28. finał akcji skupia się przede wszystkim na uzbieraniu pieniędzy na zakup sprzętu, który pomoże w diagnozowaniu oraz ratowaniu życia najmłodszych pacjentów.Fundacja założona przez Jerzego Owsiaka gra tym razem nie tylko dla Polski.

Wolontariuszy WOŚP można znaleźć na całym świecie i w tym roku, wszystkie pieniądze uzbierane przez Polonię w Australii zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym w wyniku tamtejszych pożarów.

Iberion, wydawca Pacjenci gra razem z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra już po raz 28. wspiera polskich pacjentów poprzez organizowanie zbiórek na zakup specjalistycznego sprzętu, który ratuje życie. Do tej pory najczęściej Orkiestra wspierała swoimi działaniami najmłodszych, jednak nie zapominała również o tych najstarszych.

Sprzęt z naklejonym serduszkiem można znaleźć w szpitalach w całej Polsce i służy tam przez długie lata. Dzięki niemu placówki medyczne mogą korzystać z urządzeń, których normalnie nie byłoby na wyposażeniu lub ich ilość byłaby znacząco ograniczona przez kwestie finansowe.

Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak drogi potrafi być sprzęt, z którego każdego dnia korzysta personel medyczny. Z tego też względu akcje takie jak WOŚP potrafią odmienić los niejednego pacjenta, dając mu szansę na zdrowie, a co za tym idzie i życie.

Już w ubiegłym roku Grupa Iberion, wydawca portalu Pacjenci, a także Pikio, Lelum, Biznes Info, Ze Stadionu, Antyfake, WTV, Wawa Info, Smakosze i Turyści wspomógł WOŚP przelewem na kwotę 10 tysięcy złotych, a tym razem darowizna jest dwa razy większa. Jest to wspaniała cegiełka dołożona do innych dobrowolnych wpłat oraz pieniędzy zbieranych dzielnie przez wolontariuszy w całej Polsce.

WOŚP co roku bije kolejne rekordy, jeżeli chodzi o ilość zebranych pieniędzy, a w całej swojej historii Fundacja uzbierała już ponad miliard złotych. Podczas 28. finału udało się do tej pory zebrać już ponad 22 miliony złotych, a nie można zapominać, że cała akcja trwa nadal i ta suma będzie się tylko powiększać. Miejmy nadzieję, że i w tym roku uda się ustanowić kolejny rekord, ponieważ dzięki temu będzie można zakupić jeszcze więcej sprzętu dla polskich szpitali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pikio.pl przekazało 10 000 złotych na WOŚP! Zachęcamy wszystkich do wspierania Orkiestry

Następny artykuł