IMGW wydało pilny alert
.
Autor Barbara Bujar - 30 Sierpnia 2020

Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert

IMGW alarmuje. W nocy z niedzieli na poniedziałek sytuacja w Polsce może być naprawdę niebezpieczna. Synoptycy przewidują burze z gradem i silny wiatr z prędkością nawet do 120 km/h. Na terenie kilku województw pojawia się także warunki, które umożliwią powstanie trąby powietrznej. Tam wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia.

IMGW wydało kolejne ostrzeżenia. Dynamiczna pogoda, która w weekend charakteryzowała się dużym kontrastem temperatur, może doprowadzić do ulewnych deszczy, porywistego wiatru, burz z gradem, a także trąb powietrznych. O szczegółach alertu poinformował synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Paweł Staniszewski.

Donald Tusk ostro o Szumowskim. Wakacje byłego ministra pod ostrzałem krytykiDonald Tusk ostro o Szumowskim. Wakacje byłego ministra pod ostrzałem krytykiCzytaj dalej

Pilny alert IMGW. W nocy z niedzieli na poniedziałek może być niebezpiecznie

Jak donosi Onet, noc z niedzieli na poniedziałek nie będzie należała do spokojnych. Zagrożenie obejmie całą Polskę, a w szczególności obszar ośmiu województw. Synoptycy wydali tam ostrzeżenie trzeciego stopnia. Siła wiatru może osiągnąć prędkość nawet 120 km/h. Miejscami pojawią się także burze z gradem.

- Najgroźniejsza sytuacja niedzielnego popołudnia i wieczora będzie w pasie od województwa opolskiego, śląskiego, łódzkiego, po Mazowieckie. Zostało tutaj wydane ostrzeżenie trzeciego stopnia i istnieje zagrożenie burz z gradem z porywami wiatru do 120 km/h oraz zagrożenie pojawienia się trąb powietrznych - poinformował Staniszewski, którego cytuje serwis.

Jak informuje IMGW na Twitterze, oprócz wymienionych regionów zagrożenie przewidywane jest także w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, podlaskim i lubelskim. Ostrzeżenia obowiązywać będą tam do godzin nocnych - około 1:00 lub 2:00.

- Zagrożenie związane jest z przemieszczającym się frontem, który przez te województwa będzie się przemieszczał w kierunku południowo-wschodnim - kontynuował synoptyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Światło dziennie ujrzał poufny raport dotyczący koronawirusa. Fatalne informacje
2. Morawiecki o nowym podatku: opłata dla naszego zdrowia

W pozostałych rejonach Polski również mogą pojawić się deszcze, w szczególności przewidywane są one na zachodzie kraju. W związku z tym wydane zostały ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia. Wyłączono z nich jedynie Pomorze i południowo-wschodnią część. Silne opady mogą występować do poniedziałku, a ich intensywność prognozowana jest do 50 mm.

- Przewidywane są gwałtowne wzrosty stanu wody. Raczej nie przewidujemy gwałtownych skoków i przekroczenia stanów ostrzegawczych, alarmowych. Jeśli tak, to tylko punktowo - przekazał Staniszewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaić
  2. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  3. Nastolatki zignorowały czerwoną flagę. Nie mogły wrócić na brzeg
  4. Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych
  5. Wstrząsająca relacja zgwałconego mężczyzny. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł