Irena Dziedzic
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 18.09.2002 Gala Ireny Kwiatkowskiej N/Z:Dziedzic Irena
Autor Natalia Niewczas - 11 Września 2020

Ujawniono nowe fakty w sprawie śmierci Ireny Dziedzic. Czy dziennikarka rzeczywiście została otruta?

Irena Dziedzic to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Świat dowiedział się o jej śmierci 12 stycznia 2019 roku. Niedługo po tym okazało się, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Prawda o umorzeniu sprawy wyszła na jaw dopiero niedawno. Wiadomo, co zdołali ustalić śledczy.

Irena Dziedzic, jak podejrzewano, mogła zostać otruta. Tej wersji wydarzeń nie potwierdzają wyniki śledztwa, które wreszcie ujrzały światło dzienne. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga umorzyła postępowanie - ustalono, że dziennikarka zmarła z przyczyn naturalnych.

Jest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoJest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoCzytaj dalej

Irena Dziedzic nie zmarła wskutek działania osób trzecich

Wedle najnowszych ustaleń Irena Dziedzic nie została otruta; nie doszło także do zaniedbań ze strony osób trzecich (na przykład w wyniku sprawowania niewłaściwej opieki nad dziennikarką). Podkreśla to Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

- Po dokonaniu oceny dowodów zgromadzonych w śledztwie, ustalono, że do zgonu dziennikarki nie doszło na skutek ewentualnego działania osób trzecich, lecz przyczyn naturalnych - zapewnia Marcin Saduś.

Jak podaje portal fakt.pl, na polecenie śledczych zostało wykonane niezbędne do zebrania wszystkich informacji badanie toksykologiczne, dokonano także sekcji zwłok. Dzięki analizom potwierdzono, że do śmierci Ireny Dziedzic przyczyniła się niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na stan zdrowia kobiety rzutowały również inne chorobowe zmiany, z powodu których publicystka przyjmowała leki.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2. Emeryci będą mogli więcej zarobić i będą bardziej chronieni? Pomysły związkowców mogą uratować 340 tys. osób

– W czasie badań toksykologicznych wykryto obecność leków. Ich zawartość w krwi i organizmie pokrzywdzonej wskazywała na to, że były to lekarstwa przyjmowane w celach medycznych, w ilościach zalecanych przez lekarzy. Te substancje nie przyczyniły się do śmierci pokrzywdzonej – zapewnia rzecznik.

Irena Dziedzic zmarła w wieku 93 lat. Ciało dziennikarki spoczywa na cmentarzu w Laskach pod Warszawą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy mieli nadzieję do końca, niestety nie żyje. Zmarł legendarny aktor, kochały go miliony Polaków
  2. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Niesamowicie soczyste kotlety schabowe po amerykańsku. Sekretem jest nietypowa marynata

Następny artykuł