Irena Jarocka chorowała na glejaka, jej mąż wciąż otrzymuje pytania o jej koncerty
fot. wikimedia.org/Michał Nadolski
Autor Karol Zaborowski - 10 Grudnia 2019

Irena Jarocka zmarła na nowotwór mózgu. Mąż artystki wciąż otrzymuje pytania o jej koncert

Irena Jarocka jest bez wątpienia prawdziwą ikoną polskiej estrady, a jej dorobek artystyczny został doceniony nie tylko przez słuchaczy. Niestety artystka ostatecznie przegrała walkę z chorobą, a mimo to jej mąż wciąż otrzymuje wiadomości dotyczące jej koncertów.

Irena Jarocka stworzyła wiele niezapomnianych piosenek, które pokochały tysiące słuchaczy. Niestety artystka cierpiała na glejaka, który ostatecznie doprowadził do jej śmierci, mimo że przeszła skomplikowaną operację. Co więcej, nawet po kilku latach od jej śmierci, mąż piosenkarki wciąż dostaje wiadomości z pytaniami o jej kolejne koncerty.

W przypadku Ireny Jarockiej choroba początkowo zaczęła się objawiać poprzez problemy z koncentracją i pamięcią. Gwiazda tłumaczyła je swoim wiekiem, jednak po namowach ze strony męża zgodziła się ostatecznie na badania. Niestety okazało się, że w mózgu Ireny Jarockiej rozwija się groźny i niezwykle złośliwy nowotwór.

Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworemNie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworemCzytaj dalej

Irena Jarocka nie chciała operacji

Diagnoza załamała artystkę, która nie chciała poddać się operacji zalecanej przez lekarzy. Jednak jej mąż Michał Sobolewski nie zamierzał odpuścić i cały czas starał się przekonać ukochaną, że to jej szansa na wyzdrowienie. W końcu udało mu się namówić ukochaną na zabieg, który przeszła w dniu swoich 65 urodzin.

Mimo że Michał Sobolewski na co dzień pracował jako informatyk w USA, to słysząc o chorobie żony, natychmiast wrócił do Polski, aby wspierać ją, jak tylko może. Niestety zaledwie 5 miesięcy po przebytej operacji artystka zmarła. Jej mąż długo nie mógł się pozbierać po tak potwornej stracie.

Jak podaje portal lelum.pl, Michał Sobolewski wciąż otrzymuje wiadomości od fanów twórczości Ireny Jarockiej, chociaż treść niektórych z nich jest zaskakująca. Wszystko dlatego, że ludzie wciąż pytają o to, czy piosenkarka mogłaby dać jeszcze jakiś koncert. W takich sytuacjach Michał Sobolewski odpowiada, że niestety, ale jego żona nie żyje i to od kilku lat. Irena Jarocka zmarła 21 stycznia 2012 roku w wieku 65 lat.

- Wie pani, że do dziś dostaję z Polski maile z pytaniami, czy Irena nie mogłaby dać koncertu? Odpowiadam, że bardzo mi przykro, ale Irena nie żyje od sześciu lat — wspomina w rozmowie z weekend.gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Następny artykuł