j. k. rowling o swojej przeszłości
fot. https://www.youtube.com/ CBC News
Autor Klaudia Gaicka - 12 Czerwca 2020

Znana pisarka doświadczyła przemocy domowej. Opowiedziała o swoim koszmarze

J. K. Rowling, znaną z powieści o Harrym Potterze, w ostatnim czasie zalała ogromna fala hejtu. Wszystko za sprawą wpisu dotyczącego płci. Gwiazda postanowiła dodać obszerniejszy wpis, w którym tłumaczy swoją sytuację.

J. K. Rowling jest znaną na cały świat pisarką. Ogromną sławę oraz majątek zyskała przede wszystkim legendarnej już serii opowieści o chłopcu z komórki pod schodami, Harrym Potterze. Życie social mediowe gwiazdy obserwują miliony osób.

Zostawili 4-latkę w rozgrzanym samochodznie. Rodzice nie byli świadomi, że robią coś złegoZostawili 4-latkę w rozgrzanym samochodznie. Rodzice nie byli świadomi, że robią coś złegoCzytaj dalej

J. K. Rowling o swojej przeszłości

Jak podaje Fakt.pl, ostatnio gwiazda wywołała skandal i falę hejtu swoim wpisem odnośnie płci. Nie wszystko jest jednak takie, jakim się wydaje, nowy wpis ujawnił nieznane dotąd fakty na temat przeszłości autorki. Jak się okazuje, jej wcześniejszy wpis nie miał na celu nikogo obrazić, a jedynie przybliżyć innym jej traumatyczne wydarzenia z przeszłości.

– Nigdy nie mówiłem publicznie o byciu ofiarą przemocy domowej i przemocy seksualnej. Nie dlatego, że się wstydzę, iż te rzeczy mi się przytrafiły, lecz dlatego, że są tak traumatyczne, że trudno do nich wracać i je wspominać. Chciałam też chronić moją córkę przed pierwszym małżeństwem. Nie chciałem rościć sobie wyłącznych praw do historii, która należy również do niej. Jednak jakiś czas temu zapytałem ją, jak by się poczuła, gdybym była publicznie opisała tę część mojego życia, a ona zachęciła mnie, bym poszła do przodu – zaczęła we wpisie.

Gwiazda opisuje, jak było jej ciężko właśnie przez płeć. Nie mogła wrócić do normalnego życia po rozstaniu z mężem, od którego doświadczyła przemocy.

– Blizny pozostawione przez przemoc i napaść seksualną nie znikają, bez względu na to, jak bardzo jesteś kochana i bez względu na to, ile zarobiłaś pieniędzy. Moja odwieczna skoczność jest powodem żartów rodzinnych - i choć wiem, że to zabawne - to modlę się, aby moje córki nigdy nie miały tych samych powodów, dla których nienawidzę nagłych głośnych dźwięków lub tego, że ludzie znajdują się za mną, choć nie słyszałam, że się zbliżają – wymienia J. K. Rowling.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami

Autorka wyjaśnia, że chce podzielić się tymi wspomnieniami, aby pomóc osobom w podobnej sytuacji życiowej.

– Pragnę tylko - aby podobna empatia, podobne zrozumienie zostało rozszerzone na wiele milionów kobiet, których jedynym przewinieniem jest to, że chcą, by ich troski zostały wysłuchane bez otrzymywania gróźb czy obelg – kończy Rowling.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł