jabłka dają wiele korzyści
Fot. pixabay.com/ MarcoRoosink
Autor Klaudia Gaicka - 29 Maja 2020

Korzyści płynące z jedzenia jabłek. Są nie tylko pyszne, ale i zdrowe

Jabłka są jednymi z najpopularniejszych owoców w Polsce. Miliony rodaków przekonują nie tylko ze względu na smak, ale również niską cenę i wspaniałe właściwości zdrowotne. Jak się okazuje, już jedno jabłko spożywane każdego dnia, pomaga zniwelować ryzyko wystąpienia wielu groźnych chorób.

Jabłka są uwielbiane przez Polaków. Nic w tym dziwnego, są bardzo smaczne i łatwo dostępne. Do tego jeszcze ich cena, zwykle nie przekracza kilku złotych za kilogram. Kupując zarówno owoce, jak i warzywa, warto sięgać po te od lokalnych dostawców. Wynika to z czystej logiki, produkt, który podróżuje z daleka, musi dużej utrzymywać świeżość. Przez to po drodze z drzewa do naszego domu, najczęściej poddawany jest różnych chemicznym substancjom mającym pomóc mu utrzymać świeżość. Niezależnie od źródła pochodzenia naszych owoców, zawsze warto dokładnie je umyć przed spożyciem.

Dramat w polskim mieście. 14-latka trafiła do szpitala na skutek podpaleniaDramat w polskim mieście. 14-latka trafiła do szpitala na skutek podpaleniaCzytaj dalej

Jabłka są niewiarygodnie zdrowe

Jabłka są cennym źródłem wielu witamin. Jak podaje portal Medonet.pl, zawierają między innymi witaminy C, K oraz A. Wszystkie trzy są niezbędne dla codziennego funkcjonowania organizmu w zdrowiu. Ponadto jabłka zawierają również jedną z cenniejszych witamin z grupy B, kwas foliowy. W szczególności więc powinni o nim pamiętać kobiety ciężarne, które mają jego zwiększone zapotrzebowanie.

Jak podaje portal, jabłka starte na papkę świetnie sprawdzą się również jako pokarm dla nawet kilkumiesięcznych pociech. Nie powodują alergii oraz, co najważniejsze, dzięki sporej zawartości żelaza niwelują ryzyko wystąpienia u dziecka anemii.

Dodatkowo jabłka zawierają korzystne mikroelementy, takie jak magnez, wapń, fosfor oraz potas. Dzięki temu pomagają niwelować ryzyko wystąpienia chorób wynikających z nieprawidłowego ciśnienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. Już za kilka dni. Tysiące Polaków mogą stracić dostęp do telewizji

Jabłko stanowi zdrową przekąskę, która dzięki obecności cukrów prostych z powodzeniem pomoże nam zastąpić mniej dobre dla nas produkty, takie jak ciastka czy chipsy. Spora ilość błonnika, zawartego w owocu sprawia, że łatwiej trawimy pokarmy, przez co może pomóc nam w odchudzaniu. Największa ilość tego cennego składnika znajduje się w skórce owocu. Błędem jest jedynie spożywanie jabłek przed snem, zawarte w nich cukry nie będą miały dobrego wpływu na organizm w tym czasie.

Co ciekawe, nie warto trzymać jabłek wraz z innymi owocami w naszej kuchni. Mogą one sprawić, że inne owoce szybciej przejrzeją. Wszystko za sprawą etylenu, który paruje z jabłek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo źle, że nie wszyscy są ich świadomi. 4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w Biedronce
  2. Możesz dostać aż 500 zł mandatu, jeżeli nie przestrzegasz jednego nakazu. Nowe zmiany już od dziś
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Masz tylko 2 dni na dopełnienie obowiązku. W przeciwnym razie możesz sporo stracić

Następny artykuł