Jacek kurski: zwierzenia Magdy
pixabay Alexas_Fotos
Autor Klaudia Gaicka - 21 Lipca 2020

"Syn Jacka Kurskiego zaczął mnie krzywdzić, gdy miałam dziewięć lat". Wstrząsające doniesienia Gazety Wyborczej

Jacek Kurski jest znanym politykiem partii Prawo i Sprawiedliwość. 20-letnia Magda zwierzyła się "Gazecie Wyborczej", że w młodości była gwałcona przez ich syna. Jej historia sprawia, że włos jeży się na głowie.

Jacek Kurski jest znanym dziennikarzem i politykiem z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość. Gazeta Wyborcza ujawniła zatrważającą historię, która dotyczy jego syna. Okazuje się, że Zdzisław Kurski został oskarżony o gwałt.

Jacek Kurski przechodzi trudne chwile. Jego syn był oskarżony o gwałt

20-letnia Magda Nowakowska z Trójmiasta w czasach dzieciństwa spędzała sporo czasu z rodziną Kurskich. Sprawę wynikającą z jej oskarżeń już dwukrotnie umorzono, dlatego dziewczyna zdecydowała się opowiedzieć swoje wspomnienia gazecie.

– Znałam Kurskich od zawsze. Bardzo przyjaźniłam się z ich najstarszym synem Zdzisławem. Traktowałam go jak starszego brata. Darzyłam zaufaniem. Teraz wiem, że on mnie najpierw oswajał. Często mnie przytulał, bawił się ze mną, gdy miałam siedem-osiem lat. Zaczął mnie krzywdzić, gdy skończyłam dziewięć. Przestał, gdy dostałam pierwszy okres. Może się bał, że zajdę w ciążę? – mówi dziennikowi dwudziestoletnia dziś kobieta.

Jak podaje portal Gazeta Wyborcza, tata 20-latki niegdyś był radnym Prawa i Sprawiedliwości oraz asystentem europosła PiS Jacka Kurskiego. Wraz z matką ofiary W 2005 roku wykupili część leśniczówki, która od blisko roku należała do Kurskich. Obie rodziny przez prawie 8 lat spędzały wspólnie wakacje w miejscowości Danielino w powiecie sztumskim, około 80 km od Gdańska.

Zdzisław Antoni, syn Jacka Kurskiego był o 8 lat starszy od Magdy. Bardzo często spędzał z nią czas na piętrze domu. Rodzice uważali, że dzieci wspólnie się bawią, tymczasem, wg zeznań Magdy, starszy chłopak miał ją gwałcić.

– W jednym ze wspomnień widzę słońce wpadające do pokoju na poddaszu i jego, jak mnie gwałci analnie. Miałam wtedy fioletową spódniczkę. Rodzice mnie tak ubierali. On podciągał materiał, zdejmował ze mnie majtki i mnie penetrował. Wkładał członka w każdą dziurę: w pupę, w pochwę, w usta – mówi Magda dla Gazety Wyborczej.

Kobieta wspomina, że to powtarzało się wielokrotnie.

– Mój umysł był gdzie indziej, kiedy mnie gwałcił. Inne wspomnienie to krew. Nie wiem, co zrobił z moimi zakrwawionymi majtkami czy prześcieradłem, kiedy przebił mi błonę dziewiczą. Tata i mama bardzo długo się obwiniali za przyjaźń z Kurskimi, ale to nie jest ich wina, co się stało. Chciałabym, abyście to wyraźnie zaznaczyli – przekazuje dziennikarzom.

Magda latami zmagała się z cierpieniem, brała wiele różnych leków.

– Moja terapeutka poprosiła mnie, gdy już byłam nastolatką, żebym przyniosła jej rysunki z dzieciństwa. Stwierdziła, że na każdym z nich pojawia się motyw męskiego członka. Rysowałam falliczne bazgroły – wspomina.

W 2015 dziewczyna trafiła na oddział psychiatryczny. Prawdę odnośnie do przyczyny jej złego stanu wyjawiła w tym samym roku podczas terapii.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

2. Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy

Postępowanie przeciwko Kurskiemu rozpoczęło się w listopadzie 2015 roku, a już czerwcu roku 2016 sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, umarzając ją w sierpniu 2017.

Magda nie mogła znieść uczucia bezsilności i usiłowała popełnić samobójstwo, połykając około 160 tabletek. W roku 2018 sąd w Kwidzynie nakazał wznowić śledztwo. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku po raz kolejny zasądziła jednak umorzenie sprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  2. 1400 zł może przemknąć koło nosa, lepiej się pospieszyć. Wypłaty już ruszyły;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł