Jacek Sasin przebywa na kwarantannie. Wicepremier miał kontakt z zakażonym górnikiem
facebook.com/Jacek Sasin
Autor - 26 Maja 2020

Jacek Sasin poddany kwarantannie. Miał kontakt z zarażonym

Jacek Sasin przebywa na kwarantannie. Polityk mieć kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa. Do spotkania z zakażonym pacjentem doszło w miniony czwartek w siedzibie resortu.

Jacek Sasin przebywa na kwarantannie. Polityk miał kontakt z zakażonym górnikiem. Jak donosi portal money.pl, do spotkania doszło w miniony czwartek w siedzibie resortu.

Minister aktywów państwowych miał mieć kontakt z zakażonym pacjentem podczas rozmów z górnikami. Resort nie ujawnia szczegółów, jednak ustalono, że spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku resortu. Na razie nie wiadomo, z kim od tamtego momentu spotykał się Jacek Sasin.

Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"Czytaj dalej

Jacek Sasin przebywa na kwarantannie. Wicepremier miał kontakt z zakażonym górnikiem

- Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną #koronawirus. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję - pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej. - poinformował na Twitterze Jacek Sasin.

Jako pierwszy o kwarantannie wicepremiera poinformował "Super Express" w poniedziałek tuż przed 20:30.

- Nie mam takich informacji, muszę to sprawdzić - poinformował nas rzecznik rządu Piotr Muller, gdy zapytaliśmy go o doniesienia "SE" tuż po ich opublikowaniu. Pół godziny później informację potwierdził sam Sasin.

Od pewnego czasu Jacek Sasin spotyka się z górnikami i rozmawia na temat sytuacji na Śląsku. Tamtejsze kopalnie to obecnie największe ognisko choroby w kraju. Dane dotyczące codziennych zakażeń pokazują, że właśnie w tym regionie odnotowuje się zdecydowaną większość zachorowań.

Wicepremier Jacek Sasin odpowiada w rządzie za górnictwo, dlatego to właśnie on został oddelegowany do rozmów z górnikami.

- Absolutnie koronawirus nie jest i nie będzie żadnym pretekstem, żeby podejmować jakieś nadzwyczajne działania długofalowe. Moim głównym założeniem jest dążenie do tego, żeby górnicy nie tracili pracy i żebyśmy zapewnili bezpieczeństwo energetyczne Polsce - mówił w połowie maja wicepremier.

Na Śląsku sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 jest najgorsza w Polsce. Od wybuchu epidemii odnotowano tam 7140 zakażeń. W wyniku choroby COVID-19 zmarło tam blisko 200 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie

2. Wprowadzono nowe mandaty. Fatalne wieści dla kierowców, 3/4 z nich może teraz dostać karę

Milena Kruszewska prezes Fundacji Watch Health Care i pomysłodawczyni akcji przyznaje, że podobne zachowania znanych osób stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa.

Tylko w poniedziałek obecność koronawirusa potwierdzono u 158 osób na Śląsku. Pod koniec kwietnia sytuacja w województwie uległa pogorszeniu. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u kilkudziesięciu górników z dwóch kopalni.

Największymi ogniskami koronawirusa w kraju są obecnie zakłady odpowiadające za wydobycie węgla. Do tej pory wśród górników potwierdzono ponad 3 tys. zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli
  2. Katarzyna Dowbor padła ofiarą oszustów. Gwiazda została wykorzystana w przykry sposób
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Rząd szykuje ulgę na urządzenie mieszkania. Nawet do 12 tysięcy, wiadomo kto mógłby skorzystać

Następny artykuł