Janusz Kondratiuk o walce z chorobą
fot. wikipedia.org/Ralf Lotys (Sicherlich)
Autor Karol Zaborowski - 26 Listopada 2019

Rak trzustki dotknął Annę Przybylską i Janusza Kondratiuka. Reżyser przed śmiercią opowiedział o swojej walce z chorobą

Janusz Kondratiuk był wspaniałym reżyserem. Odpowiadał za powstanie wielu filmów, które dla niektórych widzów stały się wręcz kultowe. Artysta podobnie jak Anna Przybylska zmagał się z rakiem trzustki. Przed śmiercią opowiedział o swojej walce z chorobą.

Janusz Kondratiuk jest odpowiedzialny za powstanie takich filmów jak “Wniebowzięci”, “Jak pies z kotem” i “Faceci do wzięcia”. Reżyser dał się poznać widzom swoim niepodrabianym >

Chodzi dokładniej o raka trzustki, który jest niezwykle trudny w wyleczeniu. Janusz Kondratiuk walczył z nim przez ponad dwa lata i nie obyło się bez zabiegu całkowitego usunięcia chorego narządu. Niestety reżyser miał bardzo złe doświadczenia z naszą służbą zdrowia.

Popularne słodyczne wycofane ze sklepów. Producent nie informował o silnym alergeniePopularne słodyczne wycofane ze sklepów. Producent nie informował o silnym alergenieCzytaj dalej

Janusz Kondratiuk o swojej walce z chorobą nowotworową

O swojej walce z chorobą Kondratiuk opowiedział w wywiadzie, którego udzielił serwisowi Fakt24. Artysta opowiedział w nim, że pierwsze objawy odczuł na przełomie 2017 i 2018 roku, jednak początkowa diagnoza postawiona przez lekarzy była całkowicie chybiona. Doszło nawet do tego, że Kondratiuk przeszedł zupełnie niepotrzebny zabieg usunięcia woreczka żółciowego.

- Lekarze twierdzili, że to nie jest nowotwór. Na początku ubiegłego roku zupełnie bez sensu mnie zoperowali. Wycięli woreczek żółciowy i zaszyli. Po upływie kolejnych kilku miesięcy zauważono coś co się umieściło między trzustką a wątrobą. Założyli mi protezę, którą parokrotnie zmieniali - mówił reżyser.

Dopiero pół roku później artysta zdecydował się na to, aby zasięgnąć pomocy u innego lekarza. Był to bardzo dobry pomysł, ponieważ Janusz Kondratiuk od razu usłyszał, że potrzebuje pilnej operacji. Podczas tego zabiegu chirurdzy musieli usunąć całą jego trzustkę.

- Pół roku później zaniepokojony swoim stanem zdrowia poszedłem do innego specjalisty chirurga. On, gdy mnie obejrzał, stwierdził, że potrzebuję natychmiastowej operacji. Wtedy wycięto mi trzustkę - dodaje.

Janusz Kondratiuk uważa, że lekarze od samego początku wiedzieli o nowotworze trzustki, jednak ze względu na jego wiek odstąpili od niezbędnej operacji. Artysta nie krył, że ma żal o tak późną diagnozę, ponieważ stracił aż pół roku na leczenie zupełnie innej choroby. W wywiadzie podkreślił, że według niego, większość lekarzy jest pozbawiona empatii i nadużywają swojej władzy.

- Mam ogromne pretensje do lekarzy. Wiem, że niektórzy z nich są świetnymi fachowcami, i nie chciałbym, aby się na mnie obrazili, ale niestety większość z nich jest całkowicie pozbawiona empatii. Nie obchodzi ich, w jakiej sytuacji znajduje się chory. Nadużywają swojej władzy i to głównie z ich powodu te szpitale wyglądają tak, jak wyglądają. Oni w tym gównie czują się bardzo dobrze. Jak robaki - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 najczęściej przeoczanych chorób. Na diagnozę można czekać nawet latami
  2. Popularne słodyczne wycofane ze sklepów. Producent nie informował o silnym alergenie
  3. Na diagnozę czekał 11 lat. "Takich historii jak moja jest wiele – powolna eutanazja, bez prawa do resztek godności"
  4. Kilkumiesięczne dziecko krzyczało z bólu. Lekarze odesłali dziewczynkę do innego szpitala

Następny artykuł