Jarosław Kaczyński zaszczepi się przed kamerami? Jest komentarz szefa KPRM

Jarosław Kaczyński - szczepienie przeciw COVID-19
East News/Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 27.12.2020. Centralny Szpital Kliniczny MSWIA. Pierwsze szczepienia w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepien przeciw Covid-19.
Autor Barbara Bujar28.12.2020

Jarosław Kaczyński chce zaszczepić się przeciw COVID-19. Jak przekazał szef KPRM Michał Dworczyk, szef PiS-u na pewno nie będzie ukrywał tego faktu przed Polakami. „Jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej promować szczepienie” – powiedział.

Jarosław Kaczyński zadeklarował chęć udziału w szczepieniach przeciwko zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Jak podaje serwis internetowy Polsat News, prezes Prawa i Sprawiedliwości ma przyjąć medykament w terminie przeznaczonym dla jego grupy wiekowej. Informację na ten temat miał potwierdzić szef KPRM Michał Dworczyk.

- Według mojej wiedzy pan prezes (PiS) planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach – powiedział Dworczyk na antenie Radia TOK FM.

Jarosław Kaczyński chce się zaszczepić. Zrobi to przed kamerami?

Szczepienie Jarosława Kaczyńskiego to temat, który budzi ogromne emocje wśród Polaków. Wielu obywateli zastanawia się, czy wicepremier zdecyduje się na medialne przyjęcie medykamentu, czy zrobi to bez udziału kamer. Choć na to pytanie Michał Dworczyk nie jest w stanie odpowiedzieć, zapewnia, że polityk nie ma zamiaru niczego ukrywać.

- (…) pan premier Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej promować szczepienie, w związku z tym na pewno tego faktu nikt nie będzie ukrywał – przekazał szef KPRM cytowany przez Polsat News.

Ważna zapowiedź Ministra Edukacji. Podał termin powrotu dzieci do szkoły oraz wyjawił, jak będzie wyglądałWażna zapowiedź Ministra Edukacji. Podał termin powrotu dzieci do szkoły oraz wyjawił, jak będzie wyglądałCzytaj dalej

Chęć udziału w szczepieniach zgłosili także inni politycy. Zdaniem Dworczyka z biegiem czasu medykament ma trafić do wszystkich członków rządu. Szef KPRM podkreślił, że każdy z nich zrobi to w terminie zgodnym z Narodowym Programem Szczepień.

- Nie chcieliśmy z tego robić eventu polityczno-medialnego i wydzielać rządu czy polityków jako oddzielnej grupy, która miałaby się szczepić np. w pierwszej kolejności, dlatego że w Polsce temperatura sporu politycznego jest duża i na pewno to wywołałby emocje – zauważył.

Przypomnijmy, że w Polsce szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w niedzielę 27 grudnia (więcej TUTAJ). W pierwszej kolejności preparat firm Pfizer i BioNTech rozprowadzany jest między pracownikami sektora ochrony zdrowia. W związku z tym trafi on również do polityków, którzy są jednocześnie lekarzami. Ci mają zaszczepić się publicznie.

- Natomiast wiem, i takie plany mamy, że politycy którzy są w grupie zerowej, czyli lekarze krótko mówiąc, będą publicznie się szczepić. Jak sądzę od jutra będziemy mogli to widzieć, niezależnie od barw partyjnych – dodał Dworczyk.

Oprócz pracowników służby zdrowia grupa zero ma objąć także pracowników DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Szczepienia obywateli po 60. roku życia planowane są natomiast po nowym roku.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł